Ceny paliw pójdą w górę? Znów drożeje ropa, a to oznacza podwyżki

Wysoka cena baryłki ropy na giełdzie ma bezpośrednie przełożenie na ceny paliw w hurcie, które od kilku dni nieustannie drożeją. Jak wyglądają ceny paliw na stacjach w Polsce?

Sytuacja na rynku paliw

Duży wpływ na aktualne ceny paliw mają sankcje nałożone na Rosję w związku z toczącą się wojną w Ukrainie, ponieważ zapotrzebowanie Europy na paliwa w ok. 50% realizuje Rosja.

Firmy próbują pozyskać paliwa z innych źródeł. Niestety, ostatnie problemy na  Bliskim Wschodzie spowodowały wzrost cen na giełdzie, gdzie ropa po raz kolejny przebiła barierę 120 dolarów za baryłkę, zarówno brent, jak i WTI. Ma to bezpośrednie przełożenie na ceny paliw w hurcie, które nieustanie drożeją.

Ceny paliw w Polsce

Średnia cena za litr benzyny Pb95 na polskich stacjach paliw to 6,56 złotych, a za ON 8,19 złotych. Ceny LPG kształtują się na poziomie średnio 3,79 zł za litr.

Z danych AutoCentrum w dniu 25 marca wynika, że najdrożej jest w województwach zachodniopomorskim i świętokrzyskim, natomiast najniższe średnie ceny benzyny odnotowuje województwo warmińsko-mazurskie.

Zestawienie średnich cen paliw na stacjach benzynowych w Polsce

Zestawienie średnich cen paliw na stacjach benzynowych w Polsce, fot. AutoCentrum

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze