Ceny paliw pójdą w dół? Jest szansa na tankowanie poniżej 6 zł/litr

Ostatnie dni były rekordowe pod względem cen paliw na stacjach. Kierowcy tankowali benzynę za ponad 7 zł/litr, a olej napędowy za więcej niż 8 zł/litr. Jest jednak szansa, że wkrótce ceny paliw pójdą w dół, dlatego warto wstrzymać się z tankowaniem.

Dzień po wybuchu wojny w Ukrainie benzyna kosztowała w hurcie około 5250 zł/m³, a olej napędowy 5400 zł. Na początku marca hurtownie z dnia na dzień zaczęły podnosić ceny. Największe wzrosty zanotowano w dniach od 5 do 9 marca, kiedy przykładowo benzyna 95 w hurtowni Lotosu podrożała od 6074 zł do 6624 zł za m³, a ON z 6638 złotych do 7669 zł/m³.

Od 9 marca spadają hurtowe ceny paliw. Jak informuje serwis e-petrol spadki są równie duże, jak ich wcześniejsze wzrosty, co powinno ucieszyć kierowców. Benzyna tanieje około 100 zł na dzień, a olej napędowy średnio 200 zł na dzień. Przykładowo w Lotosie jest to spadek cen benzyny z 6624 zł do 6305 zł, a oleju napędowego z 7699 zł do 7060 zł.

rezerwy paliwowe

Jeśli ten trend się utrzyma przez kilka kolejnych dni, jest szansa, że ceny paliw na stacjach spadną poniżej 6 złotych (jeśli weźmiemy pod uwagę przełożenie cen hurtowych na ceny na stacjach).

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze