Daria Mikólska

Ceny paliw na stacjach, Daniel Obajtek zapowiada wielkie obniżki!

Ceny paliw na rynkach hurtowych konsekwentnie spadają. Sytuację wykorzystał prezes PKN Orlen. Daniel Obajtek zapowiedział obniżki na stacjach.

Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, zapowiedział przed chwilą wielkie obniżki ceny paliw. Za litr oleju napędowego zapłacimy o 34 grosze taniej, a ceny benzyny spadną o 20 groszy na litrze. Czy jest nadzieja na powrót do normalności?

Ceny paliw w ostatnim czasie poszybowały w górę do niespotykanego wcześniej poziomu, ale końcówka ubiegłego tygodnia dała nadzieję na polepszenie sytuacji. Wszystko za sprawą taniejącej ropy na światowych rynkach i umacniającego się złotego.

Zobacz: Czy zabraknie paliwa w Polsce? Orlen odpowiada

Prezes PKN Orlen postanowił zakomunikować za pośrednictwem Twittera kolejną obniżkę ceny paliw na polskich stacjach. Jego celem jest ustabilizowanie ceny oleju napędowego do poziomu 7,55 zł za litr oraz benzyny bezołowiowej do poziomu 6,79 zł za litr.

Daniel Obajtek zapewnia, że „polscy kierowcy będą tankowali najtańsze paliwa w Europie”.

W swoim wpisie poinformował również, że po obniżce ceny paliw w Polsce będą niższe w niż na Litwie i w Czechach. W komunikacie nie pojawiła się żadna wzmianka na temat spadków cen surowca na światowych rynkach.

Ceny paliw w marcu

Ceny hurtowe oleju napędowego spadają od środy. W międzyczasie złotówka umocniła się wobec dolara i euro.

Przeczytaj koniecznie: Ceny paliw pójdą w dół? Jest szansa na tankowanie poniżej 6 zł/litr

Póki co obniżki na poziomie 20-30 groszy na litrze niewiele zmieniają. Ceny paliw są nadal znacznie wyższe niż kilka tygodni temu.  

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze