Can-Am Spyder F3-S - driftujacy trójkołowiec

Can-Am Spyder F3-S - driftujacy trójkołowiec

01 lipca 2016
1
Firma Can-Am zaprezentowała najnowszy model o nazwie Spyder F3-S, który poza sportowym wyglądem oferuje możliwość driftowania.
Loading module...

Na początku tego roku firma Can-Am zaprezentowała koncept inspirowany samochodami wyścigowymi z serii NASCAR. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to że produkty tej firmy to trójkołowce. Według twórców miała to być pierwsza taka maszyna, która pozwala na wykonywanie kontrolowanych poślizgów. 

Okazuje się, że to obietnice to nie mrzonki. Właśnie zaprezentowano wersję produkcyjną o nazwie F3-S, która mocno nawiązuje do konceptu. Producent początkowo zapowiadał 150 KM serwowane na tylną oś, ale finalnie stanęło na 115 KM i prawie 130 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Najciekawszym gadżetem jest jednak tryb SPORT, który umożliwia wykonywanie kontrolowanych poślizgów. Wystarczy, że kierowca wybierze ten tryb za pomocą przycisku, a komputer dezaktywuje system kontroli trakcji. Gdyby sprawy wymknęły się spod kontroli, nad kierowcą będzie czuwał system kontroli stabilności, żeby nie doszło do dachowania.

Can-Am Spyder to bardzo popularna maszyna w Stanach Zjednoczonych. W zeszłym roku firma sprzedała ponad 100 tys. egzemplarzy, od momentu debiutu w 2008. Prezentowany model ma kosztować 21 249 dolarów i trafi do salonów we wrześniu.

Komentarze

Mirostan
06 lipca 2020 15:27
Ach te kelpanty bure, penetrujo kazde dziure