Karolina Chojnacka

Câmara zastąpi Hartleya w Geox Dragon

Tuż przed wznowieniem sezonu Formuły E zespół Geox Dragon zwolnił Brendona Hartleya. Nowozelandczyka zastąpi Sérgio Sette Câmara.

Sérgio Sette Câmara związny jest z Geox Dragon od lutego tego roku, jako kierowca testowy i rezerwowy. W testach dla debiutantów Formuły E w Marrakeszu Câmara uzyskał drugi czas.

Szef zespołu, Jay Penske, wyznał:

Jazda Sérgio w Marrakeszu zrobiła na mnie duże wrażenie, podobnie jak jego praca w symulatorze z naszymi inżynierami, mająca na celu rozwój pakietu Penske EV-4.

22-letni Brazylijczyk wystąpi w sześciu wyścigach kończących sezon Formuły E na byłym lotnisku Berlin-Tempelhof. U boku Nico Müllera zastąpi zwolnionego jakiś czas temu Brendona Hartleya. Nowym kierowcą rezerwowym zespołu został Joel Eriksson.

Przeczytaj też: Sam Bird przechodzi do Jaguara

Brendon Hartley zaliczył w barwach Geox Dragon pięć wyścigów w FE. Hartley po zakończeniu swojej krótkiej przygody z elektryczną serią wyścigową skupi się na startach Toyotą w World Endurance Championship, serii, której jest dwukrotnym mistrzem.

Przeczytaj też: Dłuższe wyścigi Formuły E, dzięki samochodom Gen3

Zawody Formuły E w sezonie 2019-2020 z powodu pandemii COVID-19 zostały zawieszone 29 lutego. Po pięciu przeprowadzonych wyścigach w klasyfikacji generalnej prowadzi António Félix da Costa z DS Techeetah, przed Mitchem Evansem z Panasonic Jaguar Racing i Alexandrem Simsem z BMW i Andretti Motorsport.

Sezon FE dokończy sześcioma wyścigami na trzech różnych konfiguracjach toru na byłym lotnisku Berlin-Tempelhof. Wszystko rozegra się w terminie 9 dni.

Wyścigi odbędą się w terminach 5-6 sierpnia, 8-9 i 12-13 sierpnia.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze