Burcu i Cicek startują w Middle East Rally Championship!

Burcu Cetinkaya i Cicek Güney ferii zimowych nie miały i czynnie przygotowywały się do sezonu 2012, by w styczniu rozpocząć serię startów w MERC - FIA Middle East Rally Championship. W pierwszej rundzie wystartowały Lancerem Evo X i zajęły czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej!

fot. www.burcucetinkaya.com

 

fot. www.burcucetinkaya.com

Przygotowując się do sezonu 2012 zawodniczki wystartowały w grudniu w Dubai International Rally.

– Miałam ochotę wystartować w Rajdzie Dubaju, bo ja naprawdę kocham wschód. Chcę walczyć na Bliskim Wschodzie w 2012 roku o mistrzostwo, więc  ten rajd to dopiero początek. Nie wiem wiele o Dubaju – jestem tu pierwszy raz, ale widzę, że to bardzo piękne i czyste miejsce. Czuje się, jakbym była w kosmosie, ta architektura i konstrukcje – są znane na całym świecie. Jestem bardzo podekscytowana, a też słyszałam, że jest tu wiele dobrych sklepów, ale pewnie nie będziemy miały czasu na zakupy – mówiła żartobliwie Burcu, która rajd ukończyła na miejscu piątym.

Potem Güney miała chwilową przerwę w startach, spowodowaną jej miłością do innego sportu. Pilotka Burcu jest bowiem reprezentantką Turcji w snowboardzie i 9-krotną mistrzynią w tej dyscyplinie! Na prawym fotelu w styczniowym Qatar Rally zastąpił ją więc Nehir Yılmaz. Trening Burcu przed MERC był bardzo udany, bo załoga Lancera Evo X zajęła świetną, drugą lokatę!

 

fot. www.burcucetinkaya.com
fot. www.burcucetinkaya.com

Pierwsza eliminacja mistrzostw Bliskiego Wschodu 2012 – Qatar International Rally, odbyła się w dniach 27-28 stycznia. Po pierwszym dniu rajdu Burcu i Cicek zajmowały trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, niestety na koniec rajdu spadły na czwarte, ale to i tak najlepszy wynik osiągnięty przez kobietę w tych mistrzostwach.

Dziewczyny otrzymały gorący doping ze strony kibiców, którzy okrzykami i flagami motywowali zawodniczki do walki.

 

fot. www.burcucetinkaya.com

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze