Karolina Chojnacka

Bugatti Chiron Sport z limitowanej edycji wypełnia lukę między samochodami a samolotami

Jego szczegóły konstrukcyjne zadowolą zarówno miłośników samochodów, jak i samolotów.

Bugatti podkreśla mało znany związek między niektórymi z jego najwcześniejszych samochodów wyścigowych a lotnictwem, przedstawiając limitowaną wersję Chiron Sport o nazwie Les Légendes du Ciel. Chociaż nie zyskał skrzydeł i chłodzonego powietrzem silnika radialnego, model zawiera kilka poprawek konstrukcyjnych, które przyciągają uwagę zarówno miłośników starych samochodów, jak i samolotów.

Szef firmy, Stephan Winkelmann, powiedział:

Wielu odnoszących sukcesy kierowców wyścigowcyh i rajdowych Bugatti, takich jak Albert Divo, Robert Benoist i Bartolomeo 'Meo’ Costantini, latało we francuskich siłach powietrznych. Dlatego też dzisiaj mamy obowiązek oddać hołd legendom tamtych czasów i poświęcić specjalną edycję Bugatti Chiron Sport właśnie im.

Bugatti Chiron Sport Les Legendes du Ciel

Przeczytaj też: Bugatti Bolide – hipersportowy samochód o mocy 1850 KM, stworzony z myślą o zabawie na torze

Styliści pomalowali nadwozie Chiron Sport w specyficznym odcieniu zwanym Gris Serpent (co po francusku oznacza „szary wąż”), inspirowanym kolorem niektórych samolotów, które latały w latach dwudziestych XX wieku. Dla kontrastu dodali biały pasek, rozciągający się od grilla do tylnego skrzydła i pomalowali przednią część każdego panelu na niebiesko, biało i czerwono. Odsłonięte akcenty z włókna węglowego uzupełniają całość stylistyki.

Przyjrzyj się uważnie frontowi, a zauważysz kolejny akcent charakterystyczny dla danej edycji. Zamiast siatki, wstawka grilla wykonana jest z wycinanych laserowo pasków aluminium ułożonych tak, aby wyglądały jak grupa samolotów lecących w szyku.

W kabinie dominuje brązowa skórzana tapicerka, a aluminiowe elementy ozdobne tworzą kolejne wizualne połączenie między Les Légendes du Ciel a samolotami zbudowanymi ponad sto lat temu. Każdy panel drzwi ma ręcznie naszkicowany obraz przedstawiający Bugatti Type 13 ścigający się z dwupłatowcem Nieuport 17.

Bugatti Chiron Sport Les Legendes du Ciel

Przeczytaj też: Bugatti Speedline, czyli niezwykła historia rekordów prędkości Bugatti

Moc Les Légendes du Ciel pochodzi z turbodoładowanego 8-litrowego silnika W16, który wytwarza 1500 KM i 1600 Nm momentu obrotowego. Obraca wszystkie cztery koła za pośrednictwem siedmiobiegowej dwusprzęgłowej automatycznej skrzyni biegów, połączonej z łopatkami zmiany biegów zamontowanymi na kierownicy, i zapewnia Chiron maksymalną prędkość (która jest elektronicznie ograniczona) 420 km/h.

Innymi słowy, Bugatti Chiron Sport Les Legendes du Ciel jest szybszy niż niektóre samoloty, którym składa hołd.

Bugatti Chiron Sport Les Legendes du Ciel

Bugatti wyprodukuje tylko 20 sztuk Chiron Sport Les Légendes du Ciel, a ceny zaczynają się od 2,88 miliona euro.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze