Bugatti Chiron – piekielny dźwięk silnika

Podczas Vienna Motor Symposium Volkswagen zaprezentował swój nowy silnik TSI o pojemności 1,5 litra. Jednak dużo więcej emocji wywołało Bugatti Chiron, które "dało głos" podczas imprezy.

Nowe Bugatti Chiron to następca modelu Veyron, który przez długi czas dzierżył miano najszybszego i najdroższego samochodu na świecie. Jego następca został wyposażony w 16-cylindrową jednostkę o pojemności ośmiu litrów. Potężny silnik współpracuje z czteroma turbosprężarkami, dzięki którym maksymalna moc to 1500 KM, a szczytowy moment obrotowy wynosi 1600 Nm. 

Inżynierowie koncernu Volkswagen musieli całkowicie przeprojektować jednostkę, żeby wydobyć z niego taką moc. Przy okazji udało się uzyskać jeszcze bardziej piekielny pomruk, którego można posłuchać na załączonym filmie. 

Produkcja Bugatti Chiron jest ograniczona do 500 egzemplarzy. Producent chwali się, że zebrano już zamówienia na jedną trzecią egzemplarzy. Żeby cieszyć się najszybszym samochodem na Świecie trzeba wydać rekordową sumę pieniędzy. Cennik zaczyna się od kwoty 2,4 miliona euro, czyli ponad 10 milionów złotych.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze