Karolina Chojnacka

Brabus udoskonala nową Klasę S. Co zrobił lepiej od Mercedesa?

Mocniejszy, bardziej dynamiczny, bardziej indywidualny i jeszcze bardziej ekskluzywny. Brabus udoskonalił nowego Mercedesa Klasy S.

Od czego zaczęto proces udoskonalania nowej Klasy S? Oczywiście od poprawy wydajności. Brabus opracował ulepszenie wydajności dla sześciocylindrowego silnika benzynowego w S 500 4MATIC. Moduł plug-and-play Brabus B50 – 500 PowerXtra jest zintegrowany z elektroniką pojazdu i podnosi moc auta do 500 KM oraz zwiększa moment obrotowy do 590 Nm. Jest to zasługa specjalnego mapowania wtrysku i zapłonu, a także umiarkowanie zwiększonego ciśnienia doładowania.

Modyfikacje skracają czas sprintu czterodrzwiowego samochodu do 0 do 100 km/h do zaledwie 4,7 sekundy. Prędkość maksymalna jest elektronicznie ograniczona do 250 km/h.

Brabus 500, czyli udoskonalony Mercedes-Benz Klasy S

Przeczytaj też: Poważna wpadka Mercedesa – nowa klasa S ma niebezpieczną wadę fabryczną!

Właścicielom nowej Klasy S Brabus oferuje równie przyjemny dla oka, sportowy i elegancki zestaw poprawiający aerodynamikę.  

Przedni spojler zapewnia wizualne ulepszenie produkcyjnej przedniej deski rozdzielczej, jednocześnie zmniejszając siłę nośną przedniej osi do bagażnika. Okolice bocznych wlotów powietrza w przednim zderzaku nadają mu jeszcze bardziej dynamicznego charakteru. Zintegrowane boczne znaczniki LED sprawiają, że wygląd udoskonalonej Klasy S wyróżnia się na tle projektu produkcyjnego.

Brabus 500, czyli udoskonalony Mercedes-Benz Klasy S

Całość dopełniają  felgi aluminiowe Brabus Monoblock o średnicy 19, 20, a nawet 21 cali, wszystkie dostosowane do nowej Klasy S.

Brabus 500, czyli udoskonalony Mercedes-Benz Klasy S

Luksus i indywidualność w najczystszej postaci dominują we wnętrzu. Zakres opcji nowej Klasy S obejmuje ośmioczęściowy zestaw listew ochronnych z logo Brabus, które opcjonalnie świecą na biało lub zmieniają kolory w synchronizacji z oświetleniem otoczenia oraz ekskluzywne wykończenie wnętrza dostosowane do życzeń klienta. W tym celu przygotowano opcjonalne zestawy wykończeniowe Brabus Signature Carbon, które zostały opracowane wyłącznie dla nowej Klasy S.

Przeczytaj też: Nowy Mercedes-Benz Klasy S – luksus w zupełnie nowej odsłonie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze