BP zapowiada elektryczną rewolucję. Ładowarki bardziej rentowne niż dystrybutory paliw?

BP twierdzi, że już za parę lat ładowarki będą bardziej rentowne niż dystrybutory paliw i rozwija sieć stacji ładowania.

Jeden z największych graczy na rynku paliw stawia na dynamiczny rozwój sieci ładowania pojazdów elektrycznych. BP twierdzi, że po 2025 roku ładowarki będą bardziej rentowne niż dystrybutory paliw. Już dziś marże z ładowarek są bliskie tym uzyskiwanym z dystrybutorów paliw.

W 2021 roku sprzedaż energii BP do ładowania samochodów elektrycznych wzrosła o 45%, w porównaniu do 2020 roku. Takie wyniki przekładają się na coraz większe dochody z elektrycznego biznesu, w którym marże powoli doganiają te uzyskiwane z tradycyjnych paliw. Emma Delaney z BP, w rozmowie z agencją Reuters, stwierdziła:

Jeśli mówimy o dystrybutorach paliwa kontra szybkie ładowanie, zbliżamy się do punktu, w którym podstawy biznesowe szybkiego ładowania są lepsze niż w przypadku paliw.

Sieć stacji ładowania BP, fot. materiały prasowe / BP
Sieć stacji ładowania BP, fot. materiały prasowe / BP

BP intensywnie rozwija sieć stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Obecnie BP ma 11 tysięcy punktów ładowania. Do 2030 roku ma być ich siedem razy więcej. Część z nich stanie także w Polsce. Zgodnie z zapowiedziami z ubiegłego roku, w kraju nad Wisłą pierwsze stacje ładowania BP staną w najbliższych 12 miesiącach.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze