Karolina Chojnacka

Bolid Formuły 1 podróżuje po Polsce! Gdzie i kiedy można go zobaczyć?

Niestety, w Polsce nie odbywają się wyścigi Formuły 1 i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie ta sytuacja się zmieniła. Nie oznacza to jednak, że w naszym kraju nie można zobaczyć bolidu F1. Jedna z tych piekielnie szybkich i pięknych maszyn właśnie podróżuje po Polsce.

Za sprawą współpracy Orlenu z Robertem Kubicą polski koncern naftowy był jednym ze sponsorów w Formule 1, najpierw zespołu Williams, a następnie Alfy Romeo (od sezonu 2020 znanego już jako Alfa Romeo Racing Orlen).

I to właśnie na stacjach Orlenu w różnych zakątkach Polski, fani F1 mają okazję przyjrzeć się z bliska zeszłorocznemu modelowi bolidu zespołu Alfa Romeo –C38.

Gdzie i kiedy można zobaczyć bolid Alfa Romeo Racing Orlen?

Początkowo bolid zaprezentowano na Forum Ekonomicznym w Karpaczu, a od 12 do 20 września można było go spotkać na stacji Orlen 1427 w Krakowie przy ul. Jerzmanowskiego.

Teraz bolid Alfa Romeo Racing Orlen trafi do kolejnych miast. Od 22 do 29 września będzie go można zobaczyć we Wrocławiu,  na stacji 0228 przy ul. Ślężnej 88A przy skrzyżowaniu drogi 94 z 98, następnie w dniach 1-7 października zawita do stacji numer 1327 w Poznaniu przy ul. Piątkowskiej 68.

W drugim tygodniu października C38 pojedzie przed siedzibę koncernu Orlen do Płocka przy ul. Chemików 7. Następnie przez jeden dzień będzie gościł na evencie „Kongres 590” w Rzeszowie.

Od 3 listopada do 16 listopada bolid F1 będzie można zobaczyć na stacji 0076 w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej 258. Z Gdańska bolid trafi na autostradę A1, na stację MOP Machnacz Płd w kierunku Łodzi.

Swoją podróż po Polsce bolid Formuły 1 zakończy w Warszawie. Od 30 listopada do 20 grudnia bolid C38 będzie można podziwiać w Centrum Olimpijskim przy ul. Wybrzeże Gdańskie 4.

Bolid Formuły 1 podróżuje po Polsce! Gdzie i kiedy można go zobaczyć?

Przeczytaj też: Ceny na stacjach będą niższe? Tak zapowiada prezes PKN Orlen

Alfa Romeo C38 jest  bolidem, którym Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi jeździli w zeszłym sezonie Formuły 1. To pierwszy bolid F1 z logotypem Alfa Romeo od 1985 roku.

C38 napędzany jest silnikiem Ferrari 064 V6 o pojemności 1,6 litra, kręcący się do 15 000 obrotów. Pojazd wyposażono w 8 stopniową skrzynie biegów. Niestety bolid, który możemy oglądać w Polsce nie jest już wyposażony w silniki.

Przeczytaj też: Tak prezentuje się Alfa Romeo C39. Bolid Kubicy w nowych barwach

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze