Ceny na stacjach będą niższe? Tak zapowiada prezes PKN Orlen

Ceny na stacjach będą niższe? Tak zapowiada prezes PKN Orlen

20 lipca 2020
2
Według Daniela Obajtka przejęcie Grupy Lotos przez PKN Orlen będzie miało właściwie same plusy, również dla pracowników obu koncernów oraz dla ich klientów.

Fuzja Orlenu z Lotosem nie jest jeszcze ostatecznie potwierdzona. Komisja Europejska wydała na nią obecnie tylko warunkową zgodę, ale finalizacja transakcji wydaje się pewna. Sam proces ma trwać półtora roku.

Orlen uruchamia nowe stacje ładowania i udostępnia aplikację dla właścicieli elektryków

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek podkreśla, że przejęcie Grupy Lotos odbędzie się z korzyścią dla wszystkich stron. Podobnie jak w przypadku Energi, Polski Koncern Naftowy chce rozwijać nabytą firmę i nie ma mowy o redukcjach lub zwolnieniach.

Pewne zmiany są jednak nieuniknione. Ponad 100 stacji Lotosu (20 proc.) ma pozostać w rękach Orlenu, podczas gdy dla pozostałych 390 spółka będzie „szukała partnera”. Chodzi o to, aby rozszerzyć zasięg Orlenu na miejsca, w których do tej pory nie był obecny, ale także żeby uniknąć  dublowania się stacji.

Benzyna poniżej 4 zł za litr? Już nie - ceny paliw rosną

Najciekawsza z punktu widzenia kierowców, jest zapowiedź obniżenia cen na stacjach po przejęciu Lotosu przez Orlen. Prezes Obajtek nie sprecyzował z czego dokładnie mają wynikać oszczędności, ani na ile obniżki będą odczuwalne przy dystrybutorze.

Komentarze

A kuku
20 lipca 2020 12:59
Hahahaha bredzi jak ta cała mafia rządiwa
Waldi
20 lipca 2020 17:01
Jak Orlen przejmie Lotos to paliwa beda na pewno droższe niż teraz. W tej chwili jest konkurencja i gdy są obie stacje obok siebie to paliwa mają w niskich cenach. Dodatkowo teraz im bliżej Płocka to na Orlenie cena z kosmosu o 30 - 50 groszy wyższa niż na Lotosie. Gościu ściemnia jak nic.