Agnieszka Serafinowicz

BMW XM – nowe zdjęcia jednego z najdłuższych i najdroższych SUV-ów BMW w Polsce

BMW XM to najmocniejszy wóz, jaki kiedykolwiek skonstruowali inżynierowie dywizji BMW M.

Spis treści

BMW XM – takiego modelu Bawarczycy wcześniej nie mieli. Ten SUV, zwany przez producenta SAV-em (Sport Activity Vehicle) jest nie tylko ogromny gabarytowo (ponad 5 metrów długości), ale też jest najmocniejszym, seryjnie produkowanym autem w tej formie, jakie kiedykolwiek powstało w BMW. Zresztą, nie tylko w tej formie, bo BMW XM to po prostu najmocniejsze BMW M.

BMW XM
BMW XM 2023 – trzy wersje kolorystyczne i trzy odmiany wykończenia wnętrza (fot. materiały prasowe BMW)

BMW XM – nowe materiały z międzynarodowej premiery w Scottsdale

Niemiecka marka opublikowała nowe zdjęcia BMW XM, na których możemy zobaczyć ten model w trzech barwach nadwozia: niebieskiej (Marina Bay Blue), czarnej (Black Sapphire Metallic) oraz białej (Mineral White Metallic). Każdej z odmian kolorystycznych towarzyszy odmienny styl wykończenia wnętrza.

BMW XM
BMW XM 2023 – trzy wersje kolorystyczne i trzy odmiany wykończenia wnętrza (fot. materiały prasowe BMW)

BMW XM – co to za auto?

Produkowany wyłącznie w Stanach Zjednoczonych BMW XM to pojazd, który ma przede wszystkim zawojować rynki pozaeuropejskie: Chiny, USA i Bliski Wschód. Być może to tylko tłumaczenie, dlaczego auto ma dość kontrowersyjną, jak na europejskie gusta, stylistykę. Na to, że produkt kierowany jest m.in. na Bliski Wschód, wskazuje również obecność specjalnego trybu jazdy po piaskowych wydmach.

BMW XM
BMW XM 2023 – trzy wersje kolorystyczne i trzy odmiany wykończenia wnętrza (fot. materiały prasowe BMW)

Nie zmienia to jednak faktu, że ten 2,7-tonowy kolos dysponuje olbrzymim potencjałem hybrydowego napędu (PHEV) generującego w połączeniu z 4,4-litrowym silnikiem V8 maksymalnie nawet do 748 KM mocy. Maksymalny moment obrotowy to skromne 1000 Nm. Osiągnięcie 100 km/h zajmuje temu gigantowi 4,3 sekundy, a deklarowana prędkość maksymalna to 270 km/h. Więcej na temat tego modelu już pisałyśmy, odsyłam zainteresowanych do materiału Kasi:

BMW XM – galeria

Zobaczcie też wideo prezentujące ten model:

Komentarze:

Wujek - 30 marca 2023

Jedyny XM warty uwagi to CITROEN XM z lat 90″ – wygodny, ponadczasowy i z zawieszeniem hydropneumatycznym, który na uwczesne czasy był niczym statek kosmiczny przy reszcie samochodów. Wiem bo posiadałem takiego i nadal posiadam w swojej kolekcji.
Niestety nie można powiedzieć tego o tym wyrobie samochodopodobnym.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze