Agnieszka Serafinowicz

BMW XM Label Red – topowa wersja hybrydowego SUV-a – dane techniczne, galeria

Spis treści

BMW XM Label Red to najmocniejsze BMW XM jakie powstanie, topowa wersja swój oficjalny debiut będzie mieć jutro na targach motoryzacyjnych w Szanghaju, ale już dziś możemy zdradzić dane techniczne i wygląd tego wariantu potężnego SUV-a opracowanego przez dywizję BMW M.

BMW XM Label Red (fot. BMW)
BMW XM Label Red (fot. BMW)

BMW XM Label Red – imponująca moc

Najnowsze BMW XM Label Red wyposażone jest w układ napędowy, który łączy w sobie system M HYBRID o zwiększonej mocy z indywidualnymi akcentami stylistycznymi, demonstrującymi wyjątkowy charakter tego auta. BMW XM Label Red dysponuje mocą systemowej 550 kW (748 KM), generowaną wspólnie przez silnik spalinowy V8 o mocy do 430 kW (585 KM) i silnik elektryczny o mocy do 145 kW (197 KM) zintegrowany z 8-stopniową skrzynią M Steptronic. Tym samym ta wersja modelu XM jest najmocniejszym samochodem BMW M, jaki kiedykolwiek wyprodukowano.

BMW XM Label Red (fot. BMW)
BMW XM Label Red (fot. BMW)

BMW XM Label Red – mocniejsze od BMW XM

Nowa, topowa wersja przewyższa produkowane od grudnia 2022 roku BMW XM o 70 kW (95 KM). Systemowy moment obrotowy został zwiększony o 200 Nm i osiąga teraz maksymalną wartość aż 1000 Nm. Moc przenoszona jest na drogę za pośrednictwem napędu na wszystkie koła M xDrive. BWM chwali się, że w połączeniu z układem jezdnym dostosowanym do potrzeb tego modelu oraz szybkim i precyzyjnym systemem sterowania układem napędowym i jezdnym, auto daje kierowcy wyjątkowe wrażenia z jazdy z dynamiką i zwinnością na zupełnie nowym poziomie.

W BMW XM Label Red silnik V8 ma jeszcze większy udział w mocy generowanej wspólnie z silnikiem elektrycznym. Przy 5600 obr/min osiąga maksymalną moc 430 kW (585 KM). Jego maksymalny moment obrotowy wynosi 750 Nm, co stanowi wzrost o 100 Nm w porównaniu z silnikiem spalinowym BMW XM, i jest dostępny w bardzo szerokim zakresie od 1800 do 5400 obr/min.

BMW XM Label Red (fot. BMW)
BMW XM Label Red (fot. BMW)

BMW XM Label Red – ponadprzeciętne osiągi

Optymalne oddawanie mocy uzyskane dzięki wstępnemu przełożeniu pomiędzy wirnikiem silnika elektrycznego a wałkiem wejściowym skrzyni biegów jest zdaniem producenta wyraźnie odczuwalne przy szybkim ruszaniu z miejsca i nagłym przyspieszaniu. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje nowemu BMW XM Label Red jedynie 3,8 s. Prędkość maksymalna ograniczona jest elektronicznie do 250 km/h. W połączeniu z opcjonalnym pakietem M Driver limit prędkości maksymalnej można zwiększyć do 290 km/h.

BMW XM Label Red (fot. BMW)
BMW XM Label Red (fot. BMW)

BMW XM Label Red – potrafi też na samym prądzie

Gdy kierowca nie chce korzystać z pełnego potencjału może jeździć bez emisji spalin. W trybie elektrycznym silnik czerpie energię z nowego, wysokonapięciowego akumulatora litowo-jonowego umieszczonego pod podłogą. BMW deklaruje, że akumulator litowo-jonowy charakteryzuje się wysoką gęstością energii na poziomie ogniw i całego zasobnika energii oraz oferuje stałą wydajność w szerokim zakresie temperatur, również przy dużych obciążeniach podczas sportowej jazdy. Użyteczna pojemność energetyczna wynosi 25,7 kWh. W połączeniu z wysoką sprawnością silnika elektrycznego i inteligentnym zarządzaniem energią można osiągnąć zasięg elektryczny od 75 do 83 kilometrów według WLTP.

BMW XM Label Red (fot. BMW)
BMW XM Label Red (fot. BMW)

BMW XM Label Red – galeria

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze