Ewa Pertyńska

BMW vs. Mercedes-Maybach

W ubiegłym roku na pokazie w Beijing BMW zaprezentowało prototyp swojego nowego samochodu. Wielu przypuszczało, że będzie to przedstawiciel nowej, siódmej generacji auta. Tymczasem teraz okazuje się, że prawda jest inna. Postanowiono stanąć w szranki z Mercedesem-Maybachem S600.

Wbrew opinii wielu osób, nowe BMW zapoczątkuje nie siódmą, a dziewiątą serię aut. Wg producenta, decyzja w sprawie produkcji samochodu ma zapaść w tym roku, a na rynku model ma się pojawić najwcześniej w roku 2017. W momencie ukazania się, ma być głównym konkurentem najnowszego Mercedesa-Maybacha serii S.

Jeśli prototyp przedstawiony w trakcie BMW Vision Future Luxury ujrzy światło dzienne w produkcji, stanie się najdłuższym jak dotychczas modelem BMW. Z długością blisko 5,5 metra jest większy o 28 centymetrów od najdłuższego samochodu serii 7.

Lee McKenzie na torze Brands Hatch

BMW może pozostać przy występujących w prototypie drzwiach otwieranych do przodu, jednak będzie musiał zmienić się projekt samochodu – w modelu pokazowym słupki B wykonane są z włókna węglowego i przechodzą w konstrukcję foteli poniżej linii pasów bezpieczeństwa. Niemal pewnym jest, że producent pozostanie przy innych, luksusowych rozwiązaniach, takich jak laserowe światła przednie, czy tylne w technologii OLED. Miejsce dla pasażerów miałoby być wyposażone w konturowe fotele, stoliki, czy dedykowane wyświetlacze.

Na podstawie powyższych informacji można mniemać, że jeśli samochód trafi do produkcji będzie bardzo interesującym modelem.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze