Karolina Chojnacka

BMW uprawia orzeszki ziemne w Chinach!

W czasie wolnym między konstruowaniem akumulatorów wysokiego napięcia a produkcją samochodów elektrycznych, pracownicy BMW uprawiają orzeszki ziemne. Nie, to nie żart.

Widok z nowego centrum akumulatorów BMW Brilliance Automotive (tzw. BBA) w Chinach jest dość nietypowy. Tuż obok nowoczesnego  budynku znajduje się obszar około 13000 m2, na którym pracownicy BBA uprawiają orzeszki ziemne.

Pomysł na ten oryginalny projekt narodził się dwa lata temu, kiedy rozpoczęła się budowa nowego Centrum Baterii II. Flora Zhu, starszy menedżer w dziale Utility & Facility, wyjaśnia:

Chcieliśmy stworzyć bardziej zróżnicowane, bardziej ekologiczne i bardziej naturalne środowisko dla naszych współpracowników, a jednocześnie rozsądnie wykorzystać istniejący teren.

BMW uprawia orzeszki ziemne w Chinach

Idea uprawy orzeszków ziemnych od razu się przyjęła, ponieważ gorące lata i wysoka wilgotność w Shenyang zapewniają idealne warunki klimatyczne dla ich wzrostu.

Wraz z rozwojem i kształtowaniem się nowego Centrum Baterii, tak samo rozwijały się pierwsze rośliny orzeszków ziemnych. Rozkwitały – podobnie jak poczucie wspólnoty wśród współpracowników.

Pracownicy BMW są zaangażowani w sadzenie, podlewanie i zbiory orzeszków ziemnych przez cały sezon, który trwa od maja do września. Pierwsze zbiory z plantacji wielkości prawie dwóch boisk piłkarskich w 2018 roku przyniosły 2000 kg orzeszków ziemnych. Tegoroczne zbiory wyniosły 3200 kg.

Przeczytaj też: Miesiąc Mechanika – wyraź uznanie dla pracy swojego ulubionego mechanika i wygraj nagrody!

Co roku, w październiku, pracownicy BMW organizują imprezy charytatywne w trzech fabrykach BBA, gdzie wśród sprzedawanych towarów są uprawiane przez nich orzeszki ziemne. Dochody ze sprzedaży trafiają na cele charytatywne, między innymi  do lokalnych społeczności na projekty infrastrukturalne.

Flora Zhu wyjaśnia:

Jesteśmy przekonani, że firma może odnieść sukces tylko wtedy, gdy dostrzeże znaczenie długofalowego, wysokiej jakości rozwoju. Ponieważ trwa coraz więcej dużych projektów budowlanych, nasz zespół koncentruje się na tworzeniu zrównoważonego środowiska pracy, które jest dobre dla naszych współpracowników i dobre dla społeczności.

BMW uprawia orzeszki ziemne w Chinach

Przeczytaj też: „Top Gear” wraca na antenę! To już 29 sezon!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze