Karolina Chojnacka

BMW M3 Touring – już trwają testy! Co wiemy o pierwszym kombi z serii M3?

Firma BMW potwierdziła plany produkcji pierwszego w historii M3 Touring, czyli kombi. Samochód trafi na rynek za 2 lata i ma być jedną z najbardziej praktycznych odmian sportowego modelu klasy średniej. Testy drogowe ruszą lada chwila.

Na kilka tygodni przed premierą nowego BMW M3 Sedan coraz wyraźniej widać oznaki niezwykłej różnorodności w gamie samochodów BMW M klasy średniej. Wraz z nowymi BMW M4 Coupe, BMW M3 Sedan (premiery we wrześniu tego roku), BMW M4 Cabrio (premiera w przyszłym roku) na rynku pojawi się BMW M3 Touring.

Co ciekawe, jeszcze w zeszłym roku prezes BMW powiedział w rozmowie z „Car Magazine”, że firma nie ma w planach produkcji M3 Touring i jeśli ktoś oczekuje wersji M w rodzinnym nadwoziu, musi szukać SUV-ów. Powodem takiej decyzji miało być zbyt małe globalne zapotrzebowanie na mocne kombi. Od tego czasu najwyraźniej coś się w tej kwestii musiało zmienić.

BMW już wcześniej łączyło sportowe wersje M z nadwoziem Touring. Miało to jednak miejsce tylko w większym M5, w drugiej i czwartej generacji tego modelu.

Przeczytaj też: BMW M3 E30 – najbardziej kultowe M3?

Pierwsze BMW M3 Touring jest wciąż na wczesnym etapie swojego około dwuletniego procesu rozwoju i w najbliższych miesiącach będzie poddawane rygorystycznym testom.

Według spekulacji nowe BMW M3 Touring ma mieć około 480 KM. Taką moc wytworzy umieszczony pod maską 6-cylindrowy silnik M TwinPower turbo. BMW zapewnia, że M3 Touring zagwarantuje równie emocjonujące osiągi i da tyle samo radości z jazdy i jej precyzji, co pozostałe wersje nadwoziowe. Zaznacza przy tym, że M3 Touring będzie znacznie praktyczniejszym i wygodniejszym samochodem do jazdy na co dzień.

BMW rozpoczyna jazdy testowe z M3 Touring. Co wiemy o pierwszym kombi z serii M3?

Nowe M3, w każdej wersji nadwoziowej, najprawdopodobniej otrzyma gigantyczne „nerki” z przodu, takie jak w serii 4. Szerokie osie, rzucające się w oczy duże wloty powietrza z przodu i cztery rury wydechowe z tyłu mają jednak nie pozostawiać wątpliwości, że kultowe DNA M będzie w pełni wyczuwalne, pomimo nowego projektu nadwozia.

Niedługo egzemplarze testowe BMW M3 Touring wyjadą na tor Nürburgring w Niemczech, gdzie inżynierowie będą pracować nad zachowaniem pojazdu podczas jazdy torowej. Fanom marki nie pozostaje więc nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i czekać na oficjalną premierę samochodu.

Przeczytaj też: Historia BMW M. 40 lat BMW M GmbH

Zobacz też galerię zdjęć najnowszej limuzyny BMW 545e xDrive 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze