
BMW organizuje warsztaty w szkołach o przyszłości mobilności
Spotkania kierowane są do klas ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całej Polsce, których uczniowie uczęszczają na lekcje języka niemieckiego. Tematem przewodnim zajęć jest elektromobilność oraz zrównoważony rozwój.
Podczas kilkugodzinnych warsztatów eksperci przybliżają uczniom temat zrównoważonej mobilności, niskoemisyjnych technologii czy elektromobilności. Ważnym elementem jest także edukacja na temat odpowiedzialnego zachowania na drogach oraz zasad zrównoważonego rozwoju. Uczniowie mają możliwość zapoznania się z tą tematyką w praktyce, na przykładzie przełomowego BMW i3, auta elektrycznego, w którym zastosowano m.in. materiały z recyklingu. Jednocześnie uczniowie zapoznają się z przydatnym w tym zakresie słownictwem języka niemieckiego.
W ramach projektu BMW Group zapewnia współorganizatorom wsparcie doradcze i materiały eksperckie na temat elektromobilności, które zostały wykorzystane do przygotowania zestawów edukacyjnych dla szkół. Do współpracy przy warsztatach zostali także zaproszeni lokalni dealerzy BMW. Eksperci w wybranych szkołach zaprezentują model BMW i3, dzięki czemu uczniowie będą mogli bliżej przyjrzeć się cechom i funkcjom samochodu elektrycznego.
W ramach projektu w szkołach w całej Polsce odbędzie się blisko 60 warsztatów. Dodatkowo, dla młodzieży uczestniczącej w spotkaniach przygotowano konkurs na najlepszy materiał wideo promujący elektromobilność. Główną nagrodą w konkursie będzie dwudniowy wyjazd do siedziby BMW Group w Monachium dla 5 uczniów oraz ich opiekuna.
Najnowsze
-
Płatne parkowanie a wzrost wypadków motocyklowych – to szokujące dane! Jak jeździć bezpieczniej?
Wydaje się, że przesiadka na jednoślad w mieście to same korzyści - dowiedz się, czy ma to sens i czy jesteś na to gotowy. -
Test BMW 120 – z potencjałem na przyjaciela
-
Nowy Volkswagen Touareg R – flagowy SUV z wtyczką i sportowym zacięciem
-
Foteliki samochodowe na każdą kieszeń: jak znaleźć bezpieczny model w dobrej cenie?
-
Parking w Warszawie: bezkarność na „kopertach” uderza w najsłabszych – kto na tym zarabia? Cena kopert i fałszywych kart
Zostaw komentarz: