BMW prezentuje niezwykły koncept z okazji 100. urodzin

Bawarska marka obchodzi w tym roku stulecie istnienia. Z tej okazji przygotowano koncept o nazwie Vision Next 100, który daje zapowiedź tego, co pojawi się spod znaku BMW przez najbliższe lata.

Futurystycznie wyglądający koncept ma kształt nadwozia nawiązujący do sedana, ale widać w nim sporo inspiracji sportowym modelem i8. Styliści wzbili się na wyżyny projektowania, bowiem współczynnik aerodynamiki wynosi w tym modelu zaledwie 0,18. 
Całkowita długość nadwozia to 4,9 metra, a więc koncept jest nieznacznie krótszy od BMW Serii 5. Nadwozie zbudowano z włókna węglowego połączonego z plastikiem. Samochód został pozbawiony słupków środkowych, dzięki czemu dostęp do jego wnętrza będzie łatwy. Zainstalowano tam elementy wykonane z materiałów pochodzących z odnawialnych surowców, co jest zabiegiem coraz częściej stosowanym przez dzisiejszych producentów.

Vision Next 100 oferuje dwa tryby pracy. Gdy jest włączony „Boost” to całość skupia się na kierowcy. W trybie „Ease” auto jest wspomagane technologiczną autonomiczną. Ciekawostką jest rozwiązanie nazywane „żywą geometrią”. Jest to nowatorska metoda budowania interakcji pomiędzy kierowcą, a samochodem. Na zewnątrz i we wnętrzu samochodu umieszczono kilkaset podświetlanych trójkątów, które będą ostrzegać przed groźnymi sytuacjami na drodze.

Prezentowany koncept to jeden ze stu samochodów, które zostaną zaprezentowane przez BMW Group w najbliższym czasie. Latem pojawi się Rolls-Royce Grand Sanctuary, a po nim kolejne dwa koncepty od MINI i BMW Motorrad.

 

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze