BMW nawigowane głosem

Już niebawem będziemy mogły zasiąść wygodnie w samochodzie, wypowiedzieć kilka magicznych słów w rodzaju: do fryzjera, na manicure, na zakupy, a nasze auto zawiezie nas pod określony przez nas wcześniej adres. Już we wrześniu tego roku w BMW pojawi się system pozwalający na wprowadzanie takich komend werbalnie.

Wydawanie poleceń głosem nie absorbuje uwagi kierowcy tak jak czynności manualne
Fot. BMW

Już dziś można telefonować za pomocą komend głosowych, czy zrobić głośniej, bądź ciszej radio. Teraz wystarczy, że kierowca wypowie początkowe i końcowe dane adresowe trasy, którą zamierza pokonać. Po zatwierdzeniu wskazanego przez nawigację odcinka, polecenie kierowcy jest natychmiast przetwarzane przez GPS. W ten sposób można uniknąć absorbującej i przez to dość niebezpiecznej obsługi manualnej nawigacji, zwłaszcza kiedy robimy to prowadząc auto.

Ponadto za pomocą głosu będzie można znaleźć utwory muzyczne na CD, czy podłączonym iPodzie. Ponieważ system będzie dostępny w wielu różnych językach, kierowcy będą mogli wyszukiwać z zasobów na dysku wśród szerokiego zakresu artystów i tytuły utworów będą zrozumiane.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze