BMW M4 łamie wszelkie przepisy

Driftowanie to bardzo efektowna sztuka. Pod warunkiem, że nie odbywa się na publicznej drodze, gdyż wtedy jest poważnym wykroczeniem. Właściciel tego złotego BMW M4 chyba średnio przejmuje się mandatami.

Na rosyjskich drogach dzieją się różne, dziwne rzeczy. Z reguły są to nagrania tanimi kamerkami zamontowanymi w kabinie. Tym razem jest całkiem inaczej. Pewien właściciel BMW M4 nagrał film, w którym pokazuje że za nic ma przepisy obowiązujące w Moskwie.

Po pierwszych ujęciach mogłoby się wydawać, że jest to specjalnie przygotowana filmowa produkcja, która została nakręcona w sposób legalny. Jednak kilka kadrów dalej pozbawiamy się złudzeń, patrząc na ruch na drogach.

Patrząc na to, ile miejsca potrzebuje BMW M4 żeby wykonać tzw. powerslide, widzimy że samochód potrzebuje toru wyścigowego do bezpiecznego wykonywania takich manewrów.

BMW M4 to całkiem wymagająca maszyna napędzana na tylną oś. Samochód dysponuje mocą 425 KM i 550 Nm, które wymagają od kierowcy sporych umiejętności, by poczynać sobie tak jak na filmie.

Najnowsze

Żona premiera Camerona jeździ starym Nissanem

Najważniejsi politycy poruszają się zwykle opancerzonymi limuzynami w eskorcie policji oraz innych służb. Na takie luksusy nie mogą liczyć żony, o czym przekonała się partnerka premiera Wielkiej Brytanii.

Kilka dni temu brytyjskie media obiegła informacja o nowym, motoryzacyjnym zakupie Davida Camerona, który piastuje stanowisko premiera Wielkiej Brytanii. Był to samochód zakupiony z myślą o żonie.

Nie myślcie jednak, że było to nowe auto z salonu. Znany polityk odwiedził komis samochodowy i kupił tam Nissana Micrę z przebiegiem prawie 150 tys. km. Samochód nie kosztował zbyt wiele. Brytyjski premier zapłacił za niego prawie 1,5 tys. funtów, co w przeliczeniu daje trochę ponad 8 tys. zł. Stanowi to trzy czwarte przeciętnej pensji na Wyspach. 

Sprzedawca samochodu pochwalił się na łamach lokalnej prasy, że samochód sprzedał po cenie z ogłoszenia. Brytyjski premier nie otrzymał żadnej zniżki. Po prostu zapłacił za niego i pojechał go zarejestrować. 

Jesteśmy ciekawe, czy Samanta Cameron ucieszyła się z takiego „prezentu”?

Najnowsze

Koniec Fifth Gear?

Wszystko wskazuje na to, że największy, telewizyjny konkurent Top Gear nie pojawi się już na antenie. Tiff Needel ogłosił na Twitterze koniec Fifth Gear.

Podczas gdy cały świat czeka na Top Gear z nowymi prowadzącymi oraz The Grand Tour z eks-gwiazdami tego pierwszego show, z anteny schodzi program Fith Gear.

Kilka dni temu na koncie należącym do głównego prowadzącego pojawiła się informacja, z której dowiadujemy się, że po 29 latach występowania przed kamerą nie ma zaplanowanych kolejnych dni zdjęciowych, co oznacza, że na dobre zakończono produkcję programu Fifth Gear. Ostatnie zdjęcia odbyły się w ubiegły piątek i na tym koniec.

Tiff Needell rozpoczął swoją przygodę w BBC, gdzie w 1987 występował u boku Jeremiego Clarksona w programie Top Gear. Trwało to aż do 2001 roku, kiedy program został zawieszony by wrócić rok później. W międzyczasie Tiff podpisał kontrakt z Channel 5, gdzie był producentem i prezenterem programu Fifth Gear od 2002 roku.

Po wielu latach program został przeniesiony na Discovery Channel, a później na History Channel. Od początku istnienia Fifth Gear współprowadzącą była Vicki Butler-Henderson, do których dołączali przez lata tacy dziennikarze jak Jason Plato, Quentin Willson, Adrian Simpson czy Tom Ford.

Najnowsze

Wszystkie autostrady będą płatne!

Oto nowy pomysł obecnego rządu. Minister Infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk zapowiedział, że docelowo wszystkie autostrady w Polsce, poza tymi, które wyprowadzają ruch z miast, będą płatne.

Minister powiedział, że przejazd autostradą powinien kosztować tyle, żeby był niezauważalny dla użytkownika. Ma być dostosowany do jego płacy, do dochodów średnich. Z jednej strony ma to być kwota akceptowalna dla użytkownika drogi, a z drugiej strony ma pozwolić na realizację kolejnych inwestycji.

Według pomysłu rządzących wszystkie autostrady mają być płatne, za wyjątkiem tych, które służą wyprowadzaniu ruchu z miast. Nowy pomysł ma zostać wdrożony w ciągu sześciu, a maksymalnie ośmiu lat. 

Przy okazji konferencji prasowej minister zapowiedział, że w ciągu dwóch tygodni usłyszymy pomysł na udrożnienie dróg w czasie Światowych Dni Młodzieży. Pozwoli on uniknąć sytuacji, gdzie kierowcy i pasażerowie będą musieli spędzać godzinę lub dwie w oczekiwaniu przy bramce autostradowej. 

Zdementował przy okazji informacje, ze autostrada na wysokości Krakowa będzie zamknięta i będą tam urządzone parkingi.

Najnowsze

Hummer Tupaca sprzedany za rekordową kwotę!

Kilka dni temu Hummer H1 należący niegdyś do legendarnego rapera zmienił właściciela. Auto trafiło na aukcję i trzykrotnie przekroczyło szacowaną cenę.

Podczas aukcji RRAuction anonimowy kolekcjoner samochodów z Midwest nabył Hummera H1 za kwotę 337 144 dolarów. Specjaliści wyceniający ten egzemplarz szacowali, że uda się go sprzedać za 100 tys. dolarów. 

Czarny Hummer H1 z naklejkami „Eliminator” na tylnych błotnikach nie był standardowym modelem. Na specjalne życzenie rapera wnętrze samochodu zostało obszyte wysokogatunkową skórą i obite drogim drewnem. 

Zainstalowano w nim bardzo mocny system car audio z nawigacją satelitarną, która na tamte czasy była bardzo drogim gadżetem. Poza tym auto zostało wyposażone w dodatkowe lampy, przyciemnione szyby, offroadowe opony i system pompowania kół.

Ważący 5,5 tony Hummer jest zasilany silnikiem V8 o pojemności 6,5 litra. Jego przebieg jest niewielki, bowiem wynosi zaledwie 16 tys. km. To niewiele jak na dwudziestoletnie auto. 

W egzemplarzu, który został sprzedany znajdowały się także kasety magnetofonowe z albumem „Thriller” Michaela Jacksona oraz „All Eyez on Me” Tupaca. Prawdopodobnie należały one do pierwszego właściciela samochodu.

Najnowsze