Karolina Chojnacka

BMW Digital Key dostępne w smartfonach z systemem Android. Co zyskują właściciele Samsungów?

Dzięki BMW Digital Key kierowcy mogą otwierać i zamykać swoje BMW, po prostu przykładając smartfon do klamki drzwi kierowcy. Funkcja jest teraz dostępna w smartfonach z systemem Android, począwszy od Samsung Galaxy S21 oraz Google Pixel 6 i 6 Pro.

BMW kontynuuje rozwój i rozpowszechnianie funkcji BMW Digital Key wraz ze swoimi partnerami w ramach Car Connectivity Consortium. Najnowszy etap rozwoju jest wynikiem ścisłej współpracy między firmami BMW, Google i Samsung, która jeszcze zwiększa łatwość obsługi i dostępność kluczyka cyfrowego. Dzięki aktualizacji wzrośnie liczba kompatybilnych modeli smartfonów, a tym samym również grono kierowców BMW, którzy będą mogli w przyszłości korzystać z BMW Digital Key.

Funkcja BMW Digital Key jest teraz dostępna w smartfonach z systemem Android, począwszy od Samsung Galaxy S21 oraz Google Pixel 6 i 6 Pro.

Dzięki BMW Digital Key kierowcy mogą otwierać i zamykać swoje BMW, po prostu przykładając smartfon do klamki drzwi kierowcy. Ponadto silnik można uruchomić, gdy telefon komórkowy znajduje się w uchwycie do ładowania bezprzewodowego BMW.

BMW Digital Key dostępne w smartfonach z systemem Android
BMW Digital Key dostępne w smartfonach z systemem Android, fot. materiały prasowe / BMW

BMW Digital Key jest przechowywany na chipie Secure Element smartfona, aby zapewnić maksymalną łatwość obsługi i bezpieczeństwo. Można go skonfigurować za pomocą aplikacji My BMW, po czym jest opcjonalnie dostępny do prawie wszystkich modeli BMW. Po kolejnej aktualizacji będzie można również przekazać klucz pięciu osobom. Również funkcje ultraszerokopasmowe (UWB) BMW Digital Key Plus będą dostępne w smartfonach z systemem Android w późniejszym terminie.

Komentarze:

Roman Nickel - 13 marca 2022

Posiadam Bmw 2 2021r i niestety system Android w Samsungu s21 jest nie kompatybilny z funkcją digital key.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze