Bliskie spotkanie z jeleniem na drodze

Zderzenie z dzikim zwierzęciem to poważne niebezpieczeństwo dla osób podróżujących samochodem. Tym razem wszystko skończyło się dobrze.

Kierowca jechał typową drogą krajową – jeden pas w każdą stronę, brak pobocza, a wkoło trochę łąki oraz las. Minął znak ostrzegający przed dzikimi zwierzętami. Zgadnijcie, co się stało kilka sekund później.

Czytaliście tytuł, to oczywiście wiecie – przed maską auta skoczył dorodny jeleń. Dokładnie taki jak na wspomnianym znaku. Tym razem skończyło się tylko na strachu.

Zderzenie z takim zwierzęciem jest bardzo groźne, ponieważ przód auta zwykle podcina nogi jego i wpada ono do kabiny. A to może skończyć się śmiercią osób siedzących z przodu. Dlatego bardzo uważajcie w takich miejscach. Pamiętajcie też, że zwierzę wcale nie musi wyskoczyć bezpośrednio z lasu, tylko tak jak tutaj przebiegać większy dystans między skupiskami drzew. Ono wie, że jest na odsłoniętej przestrzeni i dobrze je widać. Biegnie więc jak najszybciej i na ślepo, byle tylko znów skryć się w lesie. Niebezpieczne są też wysokie trawy, skąd może nagle wyskoczyć spłoszony zwierz.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze