","mainEntityOfPage":{"@type":"WebPage","@id":"https://www.motocaina.pl"},"author":{"@type":"Person","name":"motocaina.pl"}}

Biuletyn "Kobiety w Motorsporcie" PZM nr 3 i 4 - już jest!

22 sierpnia 2014
Oto kolejny biuletyn Polskiego Związku Motorowego poświęcony kobietom w motorsporcie; tym razem łączony - wakacyjny. Można w nim znaleźć wszelkie informacje o kobietach - zawodniczkach oraz dyscyplinach z udziałem pań.
Okładka Biuletynu Kobiety w Motorsporcie nr 3 i 4

fot. Motocaina.pl

Polski Związek Motorowy, a w nim Zespół ds. Kobiet oraz Motocaina.pl oddają w ręce czytelników specjalny, wakacyjny numer Biuletynu „Kobiety w Motorsporcie”.  Przez szybko upływający czas od ostatniego wydania wydarzyło się tak wiele, że nie sposób pomieścić wszystkiego.

Joanna Miller podsumowuje na naszych łamach swój udział - jako jedyna Polka - w Mistrzostwach Świata w Motocrossie Kobiet. Opisuje, jak trudno było poprawić swój wynik z zeszłego sezonu, choć na szczęście, tym razem, udało się obejść bez kontuzji. Jej 13. lokata to najlepszy wynik Polki, jaki się udało osiągnąć w historii.

Poprzednie numery Biuletynów "Kobiety w Motorsporcie":
- nr 1 - pobierz tu
- nr 2 - pobierz tu

Opisujemy również pierwszy, pełny sezon udziału najszybszej zawodniczki wyścigów samochodowych w Polsce - Małgorzaty Rdest - w Volkswagen Castrol Cup. Gosia musi się mierzyć z najlepszą stawką kierowców wyścigowych, która obecnie startuje w Polsce. To trudne zadanie wypełnia z determinacją, o czym świadczą kolizje lub wypadki na torze, nieuchronnie wpisane w sport motorowy. Trzymamy kciuki za udaną końcówkę sezonu Gosi, zwłaszcza jej świetny start na rodzimym torze w Poznaniu, podczas finałowej rundy 26-28 września. Cieszy nas każdy sukces tej zawodniczki, także jej udział w kampanii FIA „Golden Rules”, gdzie stanęła u boku najsłynniejszych postaci polskiego motorsportu.

Biuletyn "Kobiety w Motorsporcie" można pobrać w następujący sposób:
- poniżej - w materiałach dodatkowych,
- za pomocą kliknięcia w poniższy banner.

Warto zapoznać się również z wynikami kobiet - kierowców oraz pilotek w polskich rajdach: Świdnickim - Krause, Karkonoskim i wreszcie Rajdzie Polski, eliminacji WRC. Niektóre z Polek wyraźnie poprawiają swoje rezultaty na każdych zawodach, zatem jest nadzieja, że niebawem zobaczymy je podium.

Przybliżamy też wesołą ekipę studentek, które biorą udział w projekcie „wyprawy busem” przemierzając obecnie Islandię starym, poczciwym Volkswagenem Transporterem. Tak duża liczba pań w ekipie udowadnia, że kobiety nie boją się wyzwań, niedogodności i braku komfortu podróży - celem jest droga i zwiedzanie świata.

W Biuletynie zamieszczamy również dwa, ciekawe wywiady z zawodniczkami motocrossowymi: Kingą Gajewską, członkinią Zespołu ds. Kobiet PZM, oraz Agatą Stachowiak - warto porównać ich podejście do startów w polskich zawodach dla kobiet. Łączy je jednak jedno: ogromy entuzjazm do sportu motorowego i chęć poprawiania swoich rezultatów - to zapowiedź wspaniałej walki podczas kolejnych rund zawodów!

Życzymy miłej lektury i wesołej reszty wakacji!

    Komentarze

    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!