Białe Ferrari z Miami Vice trafi na aukcję

Już za kilka tygodni pod młotek trafi niezwykły rarytas dla wszystkich fanów Miami Vice. Jest to Ferrari Testarossa wyprodukowane w 1986. Auto grało w kultowym serialu.

Czas odkurzyć Ray-Bany i wyciągnąć białą marynarkę od Armaniego. Za nieco ponad dwa miesiące w słonecznym Monterey w Kalifornii odbędzie się aukcja jednego z najbardziej kultowych samochodów grających w serialach. Jest to białe Ferrari Testarossa, które występowało w Miami Vice. 

Jak widać na zdjęciach, samochód jest w perfekcyjnym stanie. Testarossa ma pod maską silnik V12 o pojemności 4,9 litra, który współpracuje z pięciobiegową skrzynią manualną. Auto dysponuje mocą 390 KM i jest wyposażone w skórzane fotele, elektrycznie sterowane szyby, centralny zamek, tempomat, a także klimatyzację. 

Na liczniku widnieje przebieg 16124 mil, czyli prawie 26 tys. km. Co więcej, jest on potwierdzony przez północnoamerykański oddział Ferrari oraz Ferrari Classiche. 

Auto od momentu zakończenia serii w 1989 roku było przechowywane w magazynie. Nowy właściciel będzie musiał tylko przeprowadzić serwis silnika. Przygotowanie samochodu do jazdy będzie kosztować jakieś 8 tys. dolarów.

Ciężko powiedzieć, do jakiej kwoty dobije aukcja Mecum, ale z pewnością pojawi się na niej wielu fanów Sonnyego Crocketta i Rico Tubbsa.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze