Karolina Chojnacka

Bezpieczni za kółkiem: konkurs dla szkół z Kajetanem Kajetanowiczem

Kajetan Kajetanowicz po raz drugi – wraz z Radiem ZET i Pirelli – organizuje akcję „Bezpieczni za kółkiem z Radiem ZET”. W tym roku przebiega ona pod hasłem „Wspólna droga”. W ramach akcji szkoły mogą zdobyć pieniądze na poprawę bezpieczeństwa w swojej okolicy.

Droga jest wspólnym dobrem nie tylko kierowców samochodów, ale też motocyklistów, rowerzystów czy pieszych. Tegoroczne hasło kampanii zwraca uwagę na aspekt odpowiedzialnego zachowania każdego pełnoprawnego uczestnika ruchu drogowego: na drogach odpowiadamy nie tylko za siebie, ale również za innych.

W tym roku organizatorzy przeznaczyli 50 tysięcy złotych na projekty, które poprawią bezpieczeństwo w okolicy szkół lub bezpieczeństwo sanitarne w samych szkołach. Środki zostaną równo rozdysponowane między dziesięć placówek. Uczennice i uczniowie mogą również liczyć na wirtualne spotkanie z Kajetanem Kajetanowiczem, trzykrotnym Rajdowym Mistrzem Europy i czterokrotnym Rajdowym Mistrzem Polski, a także na gadżety Pirelli  i Radia Zet.

Co zrobić, by wziąć udział w akcji? Wystarczy, że uczniowie, ich opiekunowie prawni lub pracownicy zgłaszanej szkoły podzielą się swoim pomysłem na poprawę bezpieczeństwa na drodze w okolicy. Najlepsze z nich zagwarantują nagrody wybranym placówkom.

Zgłoszenie prac konkursowych odbywa się poprzez formularz, który można znaleźć TUTAJ.

Bezpieczni za kółkiem: konkurs dla szkół z Kajetanem Kajetanowiczem

Przeczytaj też: Kajetan Kajetanowicz pokazuje jak wygląda trening kierowcy rajdowego!

Uczestnicy konkursu mogą wybrać dowolny sposób wykonania pracy konkursowej – może ona przyjąć formę rysunku, filmiku czy też tekstu. Hasło przewodnie akcji „Wspólna droga”, oprócz poruszania problemu naszej wspólnej odpowiedzialności za bezpieczeństwo na drodze, zyskuje dodatkowy wymiar przez wzgląd na pandemię koronawirusa. Część uczniów odbywa edukację w formie zdalnej lub hybrydowej. Uczestnicy konkursu mogą podzielić się swoją kreatywnością poruszając również ten aspekt.

Kajetan Kajetanowicz, trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy i czterokrotny Rajdowy Mistrz Polski, powiedział:

W rajdach staram się być jak najszybszy, jednak na co dzień priorytetem w poruszaniu się po drogach jest dla mnie bezpieczeństwo. W swoim życiu uczestniczyłem w ponad 150 rajdach samochodowych, podczas których i mnie przytrafiały się różne, często trudne sytuacje. Jako instruktor bezpiecznej jazdy, nauczony doświadczeniem, wiem, jak niebezpiecznym narzędziem może być samochód w rękach dorosłego, który nie zna podstawowych zasad poruszania się na drodze. Ja również jestem rodzicem i sam martwię się o swoje pociechy, dlatego zachęcam, byśmy wspólnie nauczali bezpiecznego i odpowiedzialnego zachowania na drodze już od najmłodszych lat. Taki jest cel naszej akcji.

Bezpieczni za kółkiem: konkurs dla szkół z Kajetanem Kajetanowiczem

Przeczytaj też: Kajetan Kajetanowicz walczy z koronawirusem!

Akcja „Bezpieczni za kółkiem” rozpoczęła się 19 października. Jej zwycięzcy będą ogłaszani na antenie Radia ZET przez następne 2 tygodnie, od poniedziałku do piątku. Szczegóły kampanii można znaleźć TUTAJ.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze