Karolina Chojnacka

Betonowa jezdnia A1 coraz dłuższa. Kiedy ostatecznie pożegnamy „gierkówkę”?

W ostatni piątek udostępniono kierowcom kolejne dwa kilometry betonowej jezdni w ciągu budowanej autostrady A1 między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem. Kiedy ostatecznie pożegnamy „gierkówkę”?

W ostatni piątek udostępniono kierowcom kolejne dwa kilometry betonowej jezdni w ciągu budowanej autostrady A1 między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem. Tym samym łączna długość betonowej jezdni, z której można już korzystać, pokonując trasę Piotrków Trybunalski – Kamieńsk, wzrosła do niemal 18 kilometrów. Długość całego odcinka wynosi 25 kilometrów.

Wkrótce zniknie ostatni fragment „gierkówki”

Cała betonowa jezdnia wschodnia ma być gotowa do końca wakacji. Tak przynajmniej deklaruje wykonawca. Oznacza to, że do przekazania pozostało tylko siedem kilometrów nowej betonowej jezdni między Wolą Krzysztoporską i Parzniewicami. Tym samym stara jezdnia tzw. „gierkówki” przejdzie bezpowrotnie do historii, a kierowcy na całym, 81-kilometrowym odcinku budowanej A1 od Tuszyna do początku obwodnicy Częstochowy będą mieli do dyspozycji nową betonową nawierzchnię.

Źródło informacji: GDDKiA, opracowanie własne

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze