Karolina Chojnacka

Berlin E-Prix II: António Félix da Costa triumfuje po raz kolejny

António Félix da Costa odniósł drugie zwycięstwo w Berlinie i umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej Mistrzostw Formuły E ABB FIA 2019/20.

António Félix da Costa z DS Techeetah zdominował kolejny dzień w Berlinie. Drugi dzień z rządu najpierw zdobył pole position, a potem wygrał wyścig.

Przeczytaj też: Berlin E-Prix I: restart sezonu wygrywa António Félix da Costa

António Félix da Costa minął linie mety na trzy sekundy przed drugim Sébastienem Buemim. Trzecią pozycję zajął Lucas Di Grassi.

Dzięki zwycięstwu zawodnik DS Techeetah umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej Mistrzostw Formuły E ABB FIA 2019/20. Na drugie miejsce awansował Lucas Di Grassi z Audi Sport ABT Schaeffler. Na trzecie miejsce wskoczył Stoffel Vandoorne z ekipy Mercedesa.

W trakcie emocjonującego wyścigu trzy razy doszło do jego neutralizacji. Pierwszy raz na szóstym okrążeniu, gdy na prostej start/meta leżała urwana osłona koła z uszkodzonego auta Maxa Günthera. Drugi raz neutralizację zarządzono na 11 okrążeniu z powodu leżącej na torze osłony koła.  Trzeci raz nastąpił już dwa okrążenia później, gdy Nyck de Vries zatrzymał się przed zakrętem numer 2 i wysiadł z samochodu (zrobił to bez zgody dyrektora wyścigu!).

Przeczytaj też: Zespół Formuły E, Envision Virgin Racing, osiągnął status neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla