Benzyna wielkanocna

Ceny benzyny przed świętami co roku zachowują się tak samo - rosną. Czy i tak będzie w Wielkanoc 2010?

fot. Motocaina

Jak donoszą dane biura maklerskiego Reflex, co roku, na przełomie marca i kwietnia obserwujemy gwałtowny wzrost ceny paliw. Powód: Święta Wielkanocne i wspaniała okazja do zarobienia na spieszących do rodziny Polakach.

Moja wczorajsza wycieczka po Polsce pokazała, że ceny paliw w ciągu ostatnich kilku dni wyraźnie wzrosły. Dostrzec można również bardzo duże różnice pomiędzy cenami paliw na stacjach sieciowych i niewielkich stacjach rodzinnych, a także kilkudziesięciogroszowe wahania stawek za litr w obrębie różnych regionów kraju. Co ciekawe, to wcale nie Warszawa jest stolicą najwyższych cen.

Analitycy wskazują jednak, że obecne ceny paliw jeszcze w najbliższym tygodniu wzrosną i to do 5 groszy na litrze. Według danych serwisu E-petrol.pl za litr benzyny 95 zapłacimy od 4,49 do 4,70 złotego, a cena ropy naftowej przekroczy magiczne 4 złote i osiągnie stawkę 4,09 – 4,23 złotego.

Są jeszcze miejsca w Polsce (widziałam na własne oczy), gdzie za ON zapłacimy mniej niż 4 złote, a za benzynę mniej niż 4,40. Trzeba się jednak spieszyć, bo prognozowane ceny na pewno sprawdzą się z większym prawdopodobieństwem, niż prognoza pogody.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze