Karolina Chojnacka

Bentley oddaje hołd rosyjskiemu baletowi. Sześć wyjątkowych samochodów wyjedzie na moskiewskie drogi

Rzemieślnicy Bentley Mulliner zainspirowani wspaniałym dziedzictwem kulturowym Rosji, stworzyli sześć wyjątkowych samochód, które stanowią hołd dla rosyjskiego baletu. Są po prostu piękne.

Bentley Mulliner – wewnętrzny dział firmy Bentley – stworzył pierwszą na świecie kolekcję samochodów, oddającą hołd rosyjskiemu baletowi, jednego z najbardziej pełnych wdzięku i emocji przejawów ludzkiego artyzmu.

Kolekcja skupia się wokół kultowych ruchów baletowych, a każdy samochód w kolekcji koncentruje się na innym ruchu. Wszystkie samochody w kolekcji noszą nazwy od unikalnego ruchu, który jest wyświetlany na płycie progowej.

Bentley Bentayga Speed Russian Heritage
Bentley Bentayga Speed Russian Heritage, fot. materiały prasowe / Bentley

Kolekcja sześciu samochodów otwiera pierwszy rozdział ekskluzywnej edycji specjalnej Bentayga Speed Russian Heritage – projektu tworzenia ekskluzywnych wersji tematycznych specjalnie dla rosyjskich klientów.

Bentley Bentayga Speed Russian Heritage – dziedzictwo kulturowe odzwierciedlone we współczesnym luksusie

Każdy z sześciu samochodów ma inny lakier. Wnętrza oparte są na czterech różnych specyfikacjach, na które składają się między innymi wykonane na zamówienie unikalne kontrastowe szwy oraz wykonany na zamówienie haft baletowy w kolorze srebrnym czy współczesna nakładka baletowa na desce rozdzielczej. Zespół Mulliner zadbał o to, by luksusowe wnętrza Bentaygi Speed zdobiły sylwetki baletnic.

Bentley Bentayga Speed Russian Heritage
Bentley Bentayga Speed Russian Heritage, fot. materiały prasowe / Bentley

Przyciemnione przednie reflektory, listwy progowe w kolorze nadwozia, wyjątkowe przednie i tylne zderzaki oraz efektowny, wydłużony spojler to charakterystyczne cechy Bentley’a Bentaygi Speed.

Bentley Bentayga Speed napędza 6-litrowy silnik W12 z podwójnym turbodoładowaniem, który generuje 626 KM i 900 Nm momentu obrotowego. Od 0 do 100 km/h samochód rozpędza się w 3,9 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 306 km/h.

Każdy z sześciu samochodów Bentley Bentayga Speed, oddających hołd rosyjskiemu baletowi, ma już swojego właściciela, do którego trafi pod koniec tego roku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze