Bentley Flying Spur Hybrid – najbardziej wydajny Bentley w historii. Przejedzie ponad 800 kilometrów

Bentley Flying Spur Hybrid, drugi elektryfikowany Grand Tourer w gamie modeli brytyjskiego producenta, dysponuje mocą 544 KM, a do „setki” rozpędza się w 4,1 sekundy. To najbardziej wydajny Bentley w historii.

Bentley Flying Spur Hybrid to drugi zelektryfikowany Grand Tourer w gamie modeli brytyjskiego producenta. Samochód otrzymał homologację i certyfikację WLTP, rejestrując średnią wartość CO2 na poziomie zaledwie 75 g/km, co czyni go najbardziej wydajnym i ekonomicznym pojazdem w historii marki.

Bentley Flying Spur Hybrid
Bentley Flying Spur Hybrid, fot. materiały prasowe / Bentley

Do 2024 roku cała gama modeli Bentley będzie dostępna w opcji hybrydowej, a do 2030 będzie składać się wyłącznie z modeli o napędzie elektrycznym. Firma zapowiedziała wprowadzenie pierwszego samochodu elektrycznego w 2025 roku.

Bentley Flying Spur Hybrid – hybrydowy układ napędowy

Bentley Flying Spur Hybrid napędza 2,9-litrowy silnik benzynowy V6 połączony z napędem elektrycznym. Silnik elektryczny jest zasilany akumulatorem litowo-jonowym o pojemności 18,0 kWh i można go w pełni naładować w ciągu zaledwie 2,5 godziny.

Bentley Flying Spur Hybrid
Bentley Flying Spur Hybrid, fot. materiały prasowe / Bentley

Łącznie układ generuje 544 KM mocy i 750 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Od 0 do 100 km/h samochód rozpędza się w zaledwie 4,1 sekundy.

W sumie przy pełnym zatankowaniu Bentley Flying Spur Hybrid jest w stanie przejechać ponad 800 kilometrów, w tym ponad 40 kilometrów w napędzie wyłącznie elektrycznym.

Bentley Flying Spur Hybrid – liczne opcje personalizacji

Klienci, którzy zdecydują się na najnowszą hybrydę od brytyjskiego producenta, będą mogli wybrać kolor samochodu z rozszerzonej do ponad 60 gamy lakierów. Pojazd dostępny jest także w specyfikacji Blackline.

Klienci mogą wybierać spośród piętnastu (pięć standardowych i dziesięć opcjonalnych) kolorów skóry oraz ośmiu różnych fornirów, mając możliwość stworzenia indywidualnego projektu. Umożliwiono także wybór koloru przeszyć, emblematów i lamówek na pokrowcach foteli, nawiązujących do oryginalnego modelu Flying Spur z lat 50.

Bentley Flying Spur Hybrid
Bentley Flying Spur Hybrid, fot. materiały prasowe / Bentley

Bentley Flying Spur Hybrid można już zamawiać w Europie, wkrótce pojawi się także na innych rynkach.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze