Karolina Chojnacka

Bentley Blower Car Zero – ekskluzywny prototyp, wzorowany na samochodzie z lat 20.

Po 40 000 godzinach pracy firma Bentley Mulliner ukończyła pierwszego od 90 lat Blowera firmy Bentley, dostarczając Car Zero – prototypowy samochód z serii Blower Continuation.

Ta bardzo ekskluzywna seria 12 samochodów zostanie wykonana na podstawie rysunków projektowych i przyrządów narzędziowych używanych w oryginalnych czterech Blowerach, zbudowanych przez Sir Henry’ego „Tima” Birkina pod koniec lat dwudziestych. Team Car firmy Bentley (podwozie HB 3403, silnik SM 3902, rejestracja UU 5872) był głównym modelem, który dostarczał wzorców dla serii Continuation, w którym każdy pojedynczy komponent został zeskanowany laserowo.

Bentley Blower Car Zero

Na podstawie tych danych, 1846 pojedynczych części zostało zaprojektowanych i ręcznie wykonanych w celu stworzenia nowego Blowera. 230 z tych części to tak naprawdę całe zespoły – z których jednym jest silnik – co daje łączną liczbę kilku tysięcy części, gdy uwzględnimy też mocowania i elementy wykończenia wnętrza. Każda z tych części i zespołów została stworzona przez zespół projektowy złożony z inżynierów, rzemieślników i techników firmy Bentley Mulliner, współpracujących z wieloma brytyjskimi specjalistami i dostawcami.

Bentley Blower Car Zero

Przeczytaj też: Bentley Ultratank – szalony rosyjski projekt

Blower Car Zero to dedykowany prototyp testowo-rozwojowy, zbudowany przed 12 samochodami, które będą dostępne dla klientów. Będzie on poddawany wielomiesięcznym testom wytrzymałości i wydajności. Wykończony w błyszczącej czerni, z wnętrzem pokrytym czerwoną skórą Oxblood z Bridge of Weir, Car Zero zadebiutował, aby oficjalnie uczcić utworzenie nowego kampusu Bentley Motors w Crewe.

Bentley Blower Car Zero

Prezes i dyrektor naczelny Bentley Motors, Adrian Hallmark, miał zaszczyt przejechać się Car Zero. Tak opisał swoje wrażenia z jazdy:

Dzisiejszy dzień był naprawdę niezwykły, nie tylko jako kamień milowy w projekcie Blower Continuation Series, ale także dla firmy Bentley Motors. Prowadzenie pierwszego nowego Blowera od 90 lat było przywilejem, a jakość samochodu byłaby powodem do dumy samego Sir Tima Birkina. Jakość wykonania jest znakomita i z przyjemnością informuję, że samochód jeździ równie pięknie, jak oryginalny Team Car.

Przeczytaj też: Bentley Bentayga Speed – zobacz jak wygląda najszybszy SUV na świecie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze