Karolina Chojnacka

Bentley Bacalar – rozpoczynają się testy roadstera o mocy 650 KM

Jeśli chcielibyście go kupić, to jest już za późno. Samochód został już wyprzedany.

Bentley przeniósł limitowaną edycję Bacalara ze szkicu do funkcjonalnego prototypu w szokująco krótkim czasie dziewięciu miesięcy. Jego inżynierowie przeprowadzają teraz pierwsze testy samochodu, który osiąga zawrotną prędkość 322 km/h.

Chociaż Bacalar jest oparty na Continental GT, brytyjska firma twierdzi, że ​​prawie wszystko, co kierowca zobaczy i poczuje, jest specyficzne i wyjątkowe dla tego samochodu. Bentley opracował do niego ponad 750 nowych części, w tym 40 z włókna węglowego, a roadster nie ma wspólnych paneli nadwozia z innymi produktami z oferty firmy. Wszystkie nowe komponenty muszą spełniać te same rygorystyczne normy jakości, jak te stworzone dla modeli z regularnej produkcji.

Prototyp Bentley Bacalar

Przeczytaj też: Najstarszy na świecie Bentley sprzedany

Bentley dał swojemu zespołowi 20 tygodni na dopracowanie pierwszego prototypu, który nazywa samochodem zero.

Moc silnika Bacalar pochodzi z 6-litrowego silnika W12 z podwójnym turbodoładowaniem, który wytwarza 650 KM i 904 Nm momentu obrotowego. Samochód obraca cztery koła z pomocą ośmiobiegowej automatycznej skrzynii biegów.

Przeczytaj też: Bentley – jak tworzą dzieło sztuki! Film

Firma Bentley nie ujawniła, co zrobi z samochodem zero pod koniec fazy testów.

Produkcja roadstera ma rozpocząć się w 2021 roku, a 12 zaplanowanych egzemplarzach będzie wyjątkowych; kupujący zostaną zaproszeni do współpracy bezpośrednio z działem projektowym firmy w celu skonfigurowania i maksymalnego spersonalizowania auta.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze