Daria Mikólska

Benelli Tornado i TNT. Nowe motocykle na horyzoncie

Marka Benelli wprowadza na rynek kolejne nowości - modele Tornado i TNT.

Marka Benelli idzie za ciosem. Po dużym sukcesie sprzedażowym serii TRK przyszedł czas na sportowe motocykle o średnich pojemnościach. Jedną z nowości jest model Tornado i TNT. Pierwsze wizualizacje pojawiły się już w sieci.

Benelli zaprezentowało pierwsze wzmianki o modelach Tornado 550 i 650 oraz TNT. Pierwszy wspomniany model będzie wyposażony w 2-cylindrowy silnik będący rozwinięciem dotychczasowego motoru oznaczonego jako 502. Niektóre źródła mówią o większej mocy, ale trzeba pamiętać o mocy dostosowanej do wymogów prawa jazdy kategorii A2.

Benelli Tornado

Niewykluczone, że będzie to ten sam silnik, który trafi również do motocykla MV Agusta Lucky Explorer 5.5. Dotychczasowe informacje wskazywały na silnik o większej pojemności, ale moc maksymalną w granicy 47 KM. Model TNT będzie również wyposażony w ten sam silnik.

Czytaj: Benelli BN 251 – Chińczyk z włoskim rodowodem

Dopiero w modelu Tornado 650 zostanie zamontowana jednostka pochodząca z motocykla TNT 600 GT. Dokumenty homologacyjne udostępnione w sieci wskazują, że jednostka o pojemności 628 cm3 zaoferuje 80 KM maksymalnej mocy. Motocykl mógłby wtedy konkurować z takim maszynami jak Yamaha YZF-R7 oraz Kawasaki Ninja 650.

Benelli Tornado

Motocykle Benelli zaliczyły w ostatnim czasie mocne podwyżki ceny, co zrzuca się na kwestię rosnących kosztów transportu i zmiany kursów walut. Producent musiałby zaoferować w swoich produktach coś więcej niż konkurencja. Motocykle tej marki bardzo dobrze radzą sobie na rynku włoskim, gdzie coraz częściej klienci sięgają po maszyny marki Benelli zamiast uznanych producentów z Japonii.

Komentarze:

BMWGSrider - 14 kwietnia 2022

Bo przeciętny Włoch myśli że to marka włoska, a nie badziew z chin i się nabiera.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze