Benelli BN 251 – Chińczyk z włoskim rodowodem

Kiedyś była to włoska marka, ale od ponad dekady znajduje się w rękach chińskich właścicieli. Do tej pory w naszym kraju mogliśmy zobaczyć skutery marki Benelli, ale właśnie debiutuje naked o pojemności 250 ccm.

Firma Benelli produkuje nie tylko skutery, ale także motocykle. I to właśnie wobec tych drugich pokłada coraz większa nadzieje na ekspansję. Kilka dni temu chiński producent zaprezentował nowy model o nazwie BN 251. 

Jest to najmłodszy motocykl z linii BN, gdzie oferowana jest już „sześćsetka” oraz „trzysetka”. Wszystkie modele wraz z nowym są zaprojektowane w bardzo podobnej stylistyce. 

Benelli BN 251 to jednoślad zaprojektowany z myślą o kierowcach, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę. Maszyna jest napędzana jednocylindrowym silnikiem DOHC chłodzonym cieczą. Maksymalna moc silnika to 25 KM przy 9000 obr./min. Maksymalny moment obrotowy to 21,5 Nm przy 7500 obr./min.

Motocykl zbudowano na stalowej ramie, w której silnik jest elementem nośnym. W przednim zawieszeniu zastosowano widelec odwrócony o średnicy 41 mm, a z tyłu amortyzuje wahacz z centralnym amortyzatorem. Hamulce tarczowe mają na przedzie czterotłoczkowy zacisk i 280 mm, a z tyłu dwa tłoczki i 240 mm średnicy. Motocykl stoi na 17-calowych kołach. Jest dostępny w kolorach: biały, czerwony i czarny.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

No Benelli BN 251 w rzeczywistości wygląda o wiele lepiej , niż na folderach. Wykonanie i wygląd budzi zaufanie, jedyny mankament to kierownica maznieta steberkiem do malowania grzejników, fatalny pomysł , rację przyznalii nawet sprzedawcy i zaproponowali przemalować w czerń mat. Obecnie jestem po wstępnych ustaleniach co do zakupu. Szczerze pojazd godny pieniędzy na niego wydanych. Sprawa 2 to zbyt skąpa baza serwisowa fachowców do obsługi, nie mówię o tych co udają nie wiedząc , gdzie co jest umieszczone
.,,.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Beniaminie i jakie pozytywy i negatywy płyną z oceny użytkowania tego pojazdu. Ja użytkuje ybr Yamahę 250 pojazd po 20 tys. Zero usterek, model z 2008 od początku ten sam akumulator, ale wygląd już nie z tą cechą drapieżności co Benelli 251, no i chłodzenie powietrzne co daje obraz przy wysokich temperaturach. Pozdrawiam i napisz coś ciekawego o motorku Benim.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

12500, ja już nakręciłem 2300km. Jest super. Więcej informacji na forum klubu chińskich motocykli.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

I jaka cena w przybliżeniu?

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

A gdzie go kupić, bo wg strony Benelli w Polsce nie ma oficjalnego importera?

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze