Będzie Puchar Polski w Motocrossie Kobiet 2011!

Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że w przyszłym roku ma powstać klasa kobiet w Motocrossie, tzw. Puchar Polski Kobiet. Zanim jednak wieści te zostaną potwierdzone, każda ochotniczka może wziąć udział w najbliższych zawodach w Człuchowie, gdzie panie zostaną odrębnie sklasyfikowane.

fot. x-cross
Już 19 września wielbicielki szybkiej jazdy w terenie na motocyklu mogą wziąć udział w pokazowym wyścigu, jaki odbędzie się podczas Klubowych Mistrzostw Polski w Człuchowie - pilotażowo zorganizowano tam klasyfikację pań (MX K). Przewidziany jest trening i zmagania uczestniczek. Ogólnopolskie Zawody w Motocrossie Kobiet będą mieć charakter prezentacji z pomiarem czasu, a mają być rozegrane zgodnie z Regulaminem Pucharu Polski w Motocrossie na 2010 rok. 

Organizatorzy - Człuchowski Auto - Moto - Klub „Poltarex" i PZM - gwarantują poza pucharami również nagrody rzeczowe. Do wzięcia udziału w zawodach należy posiadać licencję B i A Motocross, lecz przewiduje się także możliwość ubiegania się o licencję zawodniczą na miejscu. Motocyklistki bez licencji poniżej 18 roku życia (od 15 wzwyż) zobowiązane są do przedstawienia zgody rodziców na udział w zawodach. Poniżej, w materiałach dodatkowych, można pobrać harmonogram imprezy, regulamin uzupełniający oraz zgłoszenie do wypełnienia - te ostatnie należy przesłać na adres radamiejska@człuchów.pl najpóźniej do 13 września.

Już od dawna istniała potrzeba stworzenia klasy kobiet. Jedynym damskim rodzynkiem w Mistrzostwach Polski jest Joanna Miller (czytaj informacje o Joannie tutaj); reszta zawodniczek startuje sporadycznie w zawodach niższej rangi i w większości zajmują dalekie miejsca. Puchar Kobiet w Motocrossie może zapoczątkować zwiększone zainteresowanie wśród płci pięknej tą dyscypliną. Większość z nich nie podejmowała prób rywalizacji z mężczyznami w zawodach z obawy o kontuzje i brak możliwości uzyskania spektakularnych sukcesów. Teraz będą mogły stanąć z równymi sobie.

Przewiduje się, że w przyszłorocznym Pucharze Polski Kobiet w Motocrossie na starcie stanie nawet około 20 zawodniczek.

O motocrossie w kobiecych genach czytaj tu.

 

 

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.