Beccy Gordon za kierownicą Mitsubishi i-MiEV

Beccy Gordon, uczestniczka terenowych rajdów Score International, 8 lipca weźmie udział w wyścigu górskim Pikes Peak International Hill Climb. Zawodniczka zasiądzie za kierownicą Mitsubishi i-MiEV.

Beccy Gordon wyścigi ma we krwi. Członkowie jej rodziny uczestniczą w nich od lat. Brat, Robby, jest utytułowanym uczestnikiem wyścigów w Indianapolis, NASCAR oraz rajdów terenowych, a siostra, Robyn, jest pierwszą kobietą, która zwyciężyła w wyścigu Baja 1000.  Bob, ojciec Beccy, to wieloletni uczestnik wyścigów terenowych; Huntley, jej dziadek, brał udział w wyścigach w Indianapolis na początku XX wieku, a mąż, Ryan Hunter-Reay, jest uczestnikiem wyścigów IZOD IndyCar Series w zespole Andretti Autosport.

Beccy Gordon
fot. Mitsubishi

Beccy jest podekscytowana myślą o starcie w wyścigu, również ze względu na to, że wystartuje samochodem z w pełni elektrycznym napędem:

„Nie mogę się doczekać, kiedy zasiądę za kierownicą Takie samochody mają przed sobą wielką przyszłość, zarówno w codziennym transporcie, jak i jeździe wyczynowej” – powiedziała.

Mitsubishi i-MiEV
fot. Mitsubishi

Mitsubishi Motors wystawi dwa pojazdy tego typu w tegorocznej edycji wyścigu Pikes Peak International Hill Climb: Mitsubishi i-MiEV  z elektrycznym układem napędowym w wersji standardowej (prowadzony przez Beccy Gordon) oraz i-MiEV Prototype  w wersji rajdowej z napędem elektrycznym (prowadzony przez Hiroshi Masuoka, dwukrotnego triumfatora Rajdu Paryż – Dakar).

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze