Quantcast
Ewa Kania

Beata Kozidrak usłyszała ostateczny wyrok za jazdę po pijanemu. Co stwierdził sąd?

Beata Kozidrak została skazana prawomocnym wyrokiem za jazdę pod wpływem alkoholu. Jak zachowanie piosenkarki ocenił sąd drugiej instancji?

Wyrok pierwszej instancji w sprawie Beaty Kozidrak

Beata Kozidrak została zatrzymana 1 września 2021 roku, kiedy prowadziła swoje BMW, mając 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Takie stężenie jest już przestępstwem, więc sprawa trafiła do sądu.

Sędzia Agata Pomianowska skazała piosenkarkę na grzywnę w wysokości 50 tys. zł, pięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz kolejne 20 tys. zł, które musi wpłacić na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Kara niemała, ale w ocenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie, nadal zbyt niska. Kontrowersje wzbudziło także uzasadnienie przedstawione przez sędzią, która jako okoliczność łagodzącą uwzględniła… dorobek artystyczny Kozidrak.

Bartłomiej M., były rzecznik MON, prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Miał 1,5 promila

Beata Kozidrak i wyrok drugiej instancji

Prokuratura Okręgowa w Warszawie zdecydowała się na apelację od wyroku. Jak wyjaśniła jej rzeczniczka Aleksandra Skrzyniarz:

W ocenie prokuratury orzeczenie zbyt niskiej kary powoduje, że nie spełni ona swojej funkcji w zakresie prewencji ogólnej i szczególnej i nie zaspokoi społecznego poczucia sprawiedliwości.

Odmiennego zdania był jednak sędzia Sądu Okręgowego Grzegorz Miśkiewicz, który utrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji. Oznacza to, że jest on prawomocny.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze