Batmobil na wyścigu Gumball 3000

Właśnie ruszyła kolejna edycja Gumball 3000. Jak co roku pojawia się tam sporo szybkich i luksusowych samochodów, a pośród nich prawdziwe perełki. Takie jak karbonowy batmobil z silnikiem od Lamborghini.

Na tegorocznym wyścigu Gumball 3000 ponownie zameldowała się saudyjska ekipa Team Galag. Trzy lata temu wystartowała w replice Tumblera, czyli pojazdu z filmu „Mroczny rycerz”. W tym roku głównym bohaterem jest również pojazd przeniesiony żywcem z Hollywood.

Na starcie imprezy w Dublinie pojawił się unikatowy pojazd, który swoim wyglądem przypomina Batmobil występujący w grze komputerowej Batman: Arkham Knight. Maszyna mierząca 3,4 metra została zbudowana w całości z włókna węglowego, a pod maską skrywa silnik V10 prosto z Lamborghini. 560 KM maksymalnej mocy jest przekazywane na 26-calowe koła przez automatyczną skrzynię biegów. Odwzorowanie detali w tym samochodzie jest naprawdę bardzo szczegółowe. 

Twórcy samochodu zadbali o wszystkie smaczki, takich jak np. czerwone podświetlenie w siedzeniach czy podłodze. Auto wyposażono w klimatyzację, skórzaną tapicerkę, wspomaganie kierownicy oraz system audio. 

Szalona wizja Saudyjczyków została zrealizowana przez szwedzką firmę Caresto, która zasłynęła projektem 600-konnego Rebelliona R2K dla Jona Olssona. Szwedzki narciarz wystartował nim w wyścigu Gumball 3000 w 2013 roku.

Niestety tegoroczny Gumball 3000 który właśnie wystartował z Dublina omija Polskę. Trasa wiedzie przez Szkocję, Anglię, Luksemburg, Szwajcarię, Czechy, Węgry i Rumunię.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze