Baby on Volvo (Board) – nowe bezpieczne foteliki dla dzieci

Volvo wprowadza na rynek trzy nowe rodzaje fotelików dla dzieci w wieku od 0 do 10 lat. Zgodnie z zaleceniami są montowane tyłem do kierunku jazdy. Będą dostępne u autoryzowanych dealerów w Europie latem 2009.

 Wszystkie trzy rodzaje fotelików wyróżniają się ciemną, elegancką stylistyką oraz symbolem Volvo na zagłówku.

Fotelik dla niemowlaków
fot. Volvo

Wygodny fotelik dla niemowlaka
Foteliki dla niemowląt wyposażono w wygodny uchwyt, łatwo je przenosić z i do samochodu. Foteliki są przeznaczone dla dzieci do 1 roku życia (o wadze do 13 kg). Mają głębokie, miękkie boki i skutecznie chronią maluchy w przypadku uderzeń bocznych. Zagłówek ma siedem stopni regulacji wysokości, a szelki dostosowują się automatycznie do wysokości, na której znajdują się ramiona dziecka. Dziecko zabezpieczone jest pięciopunktowymi pasami ochronnymi spinanymi w centralnym zamku. Fotelik dla niemowląt mocowany jest za pomocą mocowań ISOFIX lub tradycyjnego pasa bezpieczeństwa.

Odwracalny fotelik dla dzieci dla dzieci do 6 roku życia montowany tyłem do kierunku jazdy
Odwracalny fotelik dla dzieci może być obecnie stosowany dłużej niż dotychczas – przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Szkraby mogą w nim wygodnie siedzieć i spać. Boki fotelika są głębokie i można je odpowiednio ustawić; zapewniają dobrą ochronę przed uderzeniami bocznymi i jednocześnie umożliwiają odpowiednie położenie pasa w poprzek barku dziecka. Centralnie umiejscowiona regulacja pasów pozwala na łatwą konfigurację fotelika dla potomstwa o różnym wzroście. Fotelik wyposażony jest w podpórkę stosowaną do mocowania we wszystkich fotelach pasażerskich samochodu. Można go zamontować przodem, jeśli dziecko waży przynajmniej 15 kg i wyrosło z ustawienia tyłem do kierunku jazdy. Następnie można go przekształcić w wygodną podstawkę podwyższającą z oparciem. Zarówno dziecko, jak i sam fotel, zabezpieczeni są zintegrowanym pasem bezpieczeństwa samochodu.

Odwracalny fotelik dla dzieci do 6 roku życia
fot. Volvo

Podstawka podwyższająca z oparciem
Dla dzieci w wieku od ok. 4 do 10 lat Volvo oferuje praktyczną podstawkę podwyższającą z oparciem, która zapewnia odpowiednią pozycję pasa bezpieczeństwa samochodu na udach i barkach dziecka. Zintegrowany samochodowy pas bezpieczeństwa zabezpiecza podstawkę oraz dziecko w pozycji przodem do kierunku jazdy. Podstawka podwyższająca pozwala przyjąć wygodną pozycję siedzącą, a głębokie miękkie boki umożliwiają komfort podczas snu dziecka. Oparcie można dowolnie regulować wraz z rozwojem dziecka, wykorzystując do 11 różnych ustawień. Podstawka ma trzy różne konfiguracje szerokości, co umożliwia wygodną podróż dzieciom w różnym wieku.

Wybierz się do fachowca
Międzynarodowe badania dotyczące wypadków wskazują, że jedną z najczęstszych przyczyn urazów lub wypadków śmiertelnych wśród dzieci jest nieodpowiednie zamocowanie fotelika lub niewłaściwe zabezpieczenie dziecka w foteliku. Foteliki dla dzieci wyposażono we wszystkie niezbędne mocowania, jak zaczepy i inne mocowania ułatwiające instalację, a także szczegółową instrukcję dotyczącą montowania fotelika. Warto skorzystać z porad montażowych specjalisty zajmującego się sprzedażą fotelików u dealera Volvo.

Podstawka podwyższająca z oparciem
fot. Volvo

Standardy bezpieczeństwa
Współpraca szwedzkiem marki z firmą Britax Römer, światowym liderem w dziedzinie sprzętu zapewniającego bezpieczeństwo dzieci zaowocowała szczegółowymi testami ruchomych części fotelików i ich mechanicznych właściwości. Przeprowadzono także testy wypadkowe, by sprawdzić, czy spełniają najwyższe wymogi bezpieczeństwa. Wszystkie tkaniny zastosowane w produkcji fotelików są zgodne ze standardem Oeko-Tex Standard 100, gwarantującym brak określonych substancji alergogennych. Wszystkie tapicerki można zdejmować i prać w temperaturze 40 stopni.

Dzieci powinny podróżować tyłem do kierunku jazdy jak najdłużej
Volvo zaleca, by dzieci jak najdłużej podróżowały tyłem do kierunku jazdy przynamniej do ukończenia 3-4 roku życia, a jeśli to możliwe jeszcze dłużej. Szyja małego dziecka jest słaba i nadal się rozwija, zaś głowa jest proporcjonalnie większa niż u osoby dorosłej. Jeśli dziecko podróżuje tyłem do kierunku jazdy, siły działające w przypadku kolizji rozkładają się na plecach i głowie, redukując obciążenie szyi w przypadku najczęściej spotykanego i najbardziej niebezpiecznego uderzenia frontalnego. W przypadku starszych dzieci istotne jest stosowanie podstawki podwyższającej, która chroni nie rozwinięte w pełni biodra dziecka i wrażliwy brzuch dzięki odpowiedniemu umiejscowieniu pasa w okolicy ud.

Chcesz dowiedzieć się więcej o fotelikach montowanych tyłem do kierunku jazdy kliknij tu. 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze