Baby on Volvo (Board) - nowe bezpieczne foteliki dla dzieci

16 kwietnia 2009
5
Volvo wprowadza na rynek trzy nowe rodzaje fotelików dla dzieci w wieku od 0 do 10 lat. Zgodnie z zaleceniami są montowane tyłem do kierunku jazdy. Będą dostępne u autoryzowanych dealerów w Europie latem 2009.
Loading module...

 Wszystkie trzy rodzaje fotelików wyróżniają się ciemną, elegancką stylistyką oraz symbolem Volvo na zagłówku.

Fotelik dla niemowlaków
fot. Volvo
Wygodny fotelik dla niemowlaka
Foteliki dla niemowląt wyposażono w wygodny uchwyt, łatwo je przenosić z i do samochodu. Foteliki są przeznaczone dla dzieci do 1 roku życia (o wadze do 13 kg). Mają głębokie, miękkie boki i skutecznie chronią maluchy w przypadku uderzeń bocznych. Zagłówek ma siedem stopni regulacji wysokości, a szelki dostosowują się automatycznie do wysokości, na której znajdują się ramiona dziecka. Dziecko zabezpieczone jest pięciopunktowymi pasami ochronnymi spinanymi w centralnym zamku. Fotelik dla niemowląt mocowany jest za pomocą mocowań ISOFIX lub tradycyjnego pasa bezpieczeństwa.

Odwracalny fotelik dla dzieci dla dzieci do 6 roku życia montowany tyłem do kierunku jazdy
Odwracalny fotelik dla dzieci może być obecnie stosowany dłużej niż dotychczas - przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Szkraby mogą w nim wygodnie siedzieć i spać. Boki fotelika są głębokie i można je odpowiednio ustawić; zapewniają dobrą ochronę przed uderzeniami bocznymi i jednocześnie umożliwiają odpowiednie położenie pasa w poprzek barku dziecka. Centralnie umiejscowiona regulacja pasów pozwala na łatwą konfigurację fotelika dla potomstwa o różnym wzroście. Fotelik wyposażony jest w podpórkę stosowaną do mocowania we wszystkich fotelach pasażerskich samochodu. Można go zamontować przodem, jeśli dziecko waży przynajmniej 15 kg i wyrosło z ustawienia tyłem do kierunku jazdy. Następnie można go przekształcić w wygodną podstawkę podwyższającą z oparciem. Zarówno dziecko, jak i sam fotel, zabezpieczeni są zintegrowanym pasem bezpieczeństwa samochodu.

Odwracalny fotelik dla dzieci do 6 roku życia
fot. Volvo
Podstawka podwyższająca z oparciem
Dla dzieci w wieku od ok. 4 do 10 lat Volvo oferuje praktyczną podstawkę podwyższającą z oparciem, która zapewnia odpowiednią pozycję pasa bezpieczeństwa samochodu na udach i barkach dziecka. Zintegrowany samochodowy pas bezpieczeństwa zabezpiecza podstawkę oraz dziecko w pozycji przodem do kierunku jazdy. Podstawka podwyższająca pozwala przyjąć wygodną pozycję siedzącą, a głębokie miękkie boki umożliwiają komfort podczas snu dziecka. Oparcie można dowolnie regulować wraz z rozwojem dziecka, wykorzystując do 11 różnych ustawień. Podstawka ma trzy różne konfiguracje szerokości, co umożliwia wygodną podróż dzieciom w różnym wieku.

Wybierz się do fachowca
Międzynarodowe badania dotyczące wypadków wskazują, że jedną z najczęstszych przyczyn urazów lub wypadków śmiertelnych wśród dzieci jest nieodpowiednie zamocowanie fotelika lub niewłaściwe zabezpieczenie dziecka w foteliku. Foteliki dla dzieci wyposażono we wszystkie niezbędne mocowania, jak zaczepy i inne mocowania ułatwiające instalację, a także szczegółową instrukcję dotyczącą montowania fotelika. Warto skorzystać z porad montażowych specjalisty zajmującego się sprzedażą fotelików u dealera Volvo.

Podstawka podwyższająca z oparciem
fot. Volvo
Standardy bezpieczeństwa
Współpraca szwedzkiem marki z firmą Britax Römer, światowym liderem w dziedzinie sprzętu zapewniającego bezpieczeństwo dzieci zaowocowała szczegółowymi testami ruchomych części fotelików i ich mechanicznych właściwości. Przeprowadzono także testy wypadkowe, by sprawdzić, czy spełniają najwyższe wymogi bezpieczeństwa. Wszystkie tkaniny zastosowane w produkcji fotelików są zgodne ze standardem Oeko-Tex Standard 100, gwarantującym brak określonych substancji alergogennych. Wszystkie tapicerki można zdejmować i prać w temperaturze 40 stopni.

Dzieci powinny podróżować tyłem do kierunku jazdy jak najdłużej
Volvo zaleca, by dzieci jak najdłużej podróżowały tyłem do kierunku jazdy przynamniej do ukończenia 3-4 roku życia, a jeśli to możliwe jeszcze dłużej. Szyja małego dziecka jest słaba i nadal się rozwija, zaś głowa jest proporcjonalnie większa niż u osoby dorosłej. Jeśli dziecko podróżuje tyłem do kierunku jazdy, siły działające w przypadku kolizji rozkładają się na plecach i głowie, redukując obciążenie szyi w przypadku najczęściej spotykanego i najbardziej niebezpiecznego uderzenia frontalnego. W przypadku starszych dzieci istotne jest stosowanie podstawki podwyższającej, która chroni nie rozwinięte w pełni biodra dziecka i wrażliwy brzuch dzięki odpowiedniemu umiejscowieniu pasa w okolicy ud.

Chcesz dowiedzieć się więcej o fotelikach montowanych tyłem do kierunku jazdy kliknij tu. 

    Komentarze

    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!