Edyta Klim

Avalon Biddle z historycznym wynikiem!

Podczas serii wyścigów Supersport 600 w Nowej Zelandii mistrzowski tytuł, po raz pierwszy w historii, otrzymała kobieta!

Avalon Biddle z Canterbury to pierwsza motocyklistka, która stanęła na najwyższym stopniu podium klasy Supersport 600 podczas wyścigów w Nowej Zelandii. Swój tytuł przypieczętowała podczas 5. rundy mistrzostw na torze Bruce McLaren Motorsport Park w Taupo.

26-letnia zawodniczka ma za sobą wiele wyścigowych startów na Kawasaki ZX6R, jednak ten wynik przyćmił wszystkie jej wcześniejsze sukcesy. Nie było tak kolorowo od początku, ponieważ motocyklistka nie ukończyła pierwszego weekendowego wyścigu, ale jej główny rywal Summers również. Drugi i trzeci wyścig zakończył się czerwoną flagą bez punktów, więc całą serię wygrała Avalon.

– Kiedy po raz pierwszy zaczęłam ścigać się z 600-kami, nigdy nie sądziłam, że kiedykolwiek będę na tej pozycji. Nie myślałam o tworzeniu historii, chciałam tylko wygrać dla wszystkich ludzi, którzy tak długo mnie wspierali – powiedziała skromnie Avalon Biddle, która zamierza w tym roku ścigać się jeszcze w Australii.