Ewa Kania

Autobus miejski wjechał do rowu. Ale nie dlatego, że się popsuł

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło w Opocznie. Przybyła na miejsce policja, szybko wyjaśniła, dlaczego miejski autobus znalazł się w rowie.

Autobus wjechał do rowu w Opocznie

Dyżurny policji w Opocznie (woj. łódzkie) otrzymał o godzinie 6:35 zgłoszenie, z którego wynikało, że kierowca autobusu miejskiego zasłabł i zatrzymał się na ulicy Piotrkowskiej w Opocznie. Na miejsce ruszyli policjanci, karetka oraz straż pożarna.

Okazało się, że sytuacja jest znacznie bardziej poważna. Autobus nie zatrzymał się na ulicy, tylko zjechał do przydrożnego rowu. Na szczęście pojazdem podróżowały tylko dwie osoby i nic im się nie stało.

Bez większego szwanku wyszedł z sytuacji także 62-letni kierowca autobusu. Szybko okazało się też, że wcale nie zasłabł. W jego organizmie znajdowały się 2 promile alkoholu.

Co grozi za jazdę pod wpływem alkoholu

Kierowca autobusu, za spowodowanie kolizji, został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych. Policjanci zatrzymali mu także prawo jazdy. Dodatkowo 62-latek odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Nieodpowiedzialny kierowca za popełnione przestępstwo stanie przed sądem. Może on skazać go na dwa lata pozbawienia wolności oraz orzec zakaz prowadzenia pojazdów. Zasądzona będzie także grzywna – przynajmniej 5000 zł.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze