Auto zostało zmiażdżone przez dwie ciężarówki

Przerażający wypadek został zarejestrowany przez kamerę na posesji znajdującej się nieopodal drogi, na której doszło do zdarzenia. Sprawą zajmuje się prokuratura w Ostrołęce.

Do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym doszło 24 czerwca w miejscowości Myszyniec Stary. Na nagraniu widać jak tir (DAF) z naczepą zatrzymuje się, za nim staje samochód osobowy (Citroen) i zostaje zmiażdżony przez kolejnego tira, który (Scania) sprawia wrażenie jakby w ogóle nie hamował.

Kolejnego dnia kierującemu Scanią przestawiono zarzut umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym wynikających z prawa o ruchu drogowym, tj. niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, niezachowanie wymaganej przepisami szczególnej ostrożności i bezpiecznego odstępu niezbędnego do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego pojazdu.

W wyniku naruszenia opisanych zasad, kierowca najechał na poprzedzającego go Citroena C4, który zatrzymał się przed DAF-em, i zmiażdżył go o naczepę. Dwie kobiety podróżujące Citroenem zginęły na miejscu, a jadące z nimi dziecko z ciężkimi obrażeniami trafiło do szpitala. Nie udało się go jednak uratować.

Podczas przesłuchania podejrzany kierowca nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia. 26 czerwca Sąd Rejonowy w Ostrołęce na wniosek Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Kierowcy TIRow to zwykli bandyci, wystarczy spojrzec co robia na drogach. A i na kursach ucza ich jak mordować kierowców osobowek. Swego czasu ns youtube byl o tym film

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Coś okropnego!!!

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Kolejny ,, król szos ” dawniej kierowcy ciężarówek mieli doświadczenie i wyobraźnię a teraz widać na kolejnym filmie niestety z tragicznym skutkiem z całego serca współczuję rodzine ….

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze