Austriackie złoto i toruńskie pierniki: Ania Majewska

16 maja 2013
W dniach 6-8 maja w austriackim mieście Portschach, w przepięknym miejscu, gdzie prestiż przeplata się z naturą, odbyły się 25. Mistrzostwa Europy Dziennikarzy w tenisie ziemnym. Motocaina patronowała bezkonkurencyjnej Ani Majewskiej.

Jak relacjonuje sama zainteresowana:

„Pogoda nas nie rozpieszczała – padało, przez co od pierwszego dnia turnieju gry rozgrywane były w pobliskiej hali na nawierzchni dywanowej. Cudownie położony nad brzegiem największego jeziora w Karyntii kompleks kortów ziemnych tonął w deszczu.

Kobiety grały w grupie systemem „każda z każdą”, dzięki temu wszystkie miałyśmy zagwarantowane pięć meczów. Za przeciwniczki miałam – Polkę, moją serdeczną koleżankę, Anię Ruszczak, trzy Austriaczki oraz Serbkę.

Panowie walczyli systemem pucharowym.

Wieczorem tego dnia organizator przygotował dla wszystkich uczestników „powitalnego drinka” wraz z lekcją historii i prezentację jednego z najstarszych i najokazalszych hoteli w miasteczku – Hotel Wezyr’s. Następnie zjedliśmy kolację w miłym towarzystwie, a gospodarz oficjalnie rozpoczął Mistrzostwa.

Ania Majewska może się pochwalić kolejnym sukcesem
fot. z archiwum Anny Majewskiej

Drugiego dnia graliśmy znów w hali. Niektórzy uczestnicy już na tym etapie pożegnali się z turniejem. Ja grałam dalej, a do wygrania turnieju i zdobycia złotego medalu zostały mi dwa mecze. Jeden z Serbką, drugi z Austriaczką, zaplanowane na ostatni dzień mistrzostw.

Wieczorem tradycyjnie spotkaliśmy się ze wszystkimi zawodnikami i organizatorami na wieczorze narodów. Każda drużyna przygotowała specjały danego kraju. Nasza serwowała toruńskie pierniki.

Ostatniego dnia rozgrywaliśmy półfinały i finały, po godzinie 13 miałam już złoto w kieszeni.

Miałam grać debla z Anią Ruszczak, ale organizator w trakcie turnieju ze względu na pogodę odwołał deble kobiet i mężczyzn. Szkoda, bo byłyśmy faworytkami.

Podziękowania dla naszego sponsora LOTTO.

Dziękuję również za ciepłe przyjęcie drużynie austriackiej i organizatorom, jak również za świetną atmosferę w polskiej ekipie” – podsumowuje Ania.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!