Audi SQ5 debiutuje w Detroit

Kolejny debiut zapowiedziany na nadchodzący wielkimi krokami salon motoryzacyjny w Detroit to Audi SQ5 z silnikiem benzynowym.

Nowe Audi SQ5 jest wyposażone w silnik benzynowy o mocy 354 KM z momentem obrotowym 470 Nm. Wyposażone w taką jednostkę Audi SQ5 ma osiągać prędkość 100 km w czasie 5,3 s, a jego prędkość maksymalna wynosi 250 km/h.

Według testów zużycia paliwa NEDC, Audi SQ5 potrzebuje średnio 8,5 l paliwa na 100 km. Według tych samych testów NEDC, odpowiada to emisji 199 g dwutlenku węgla na kilometr.

Premierowy model jest wyposażony w ośmiobiegową skrzynię tiptronic i stały napęd na cztery koła quattro z selektywnym rozkładem napędu między kołami. Automatyczna przekładnia potrafi działać w jednym z dwóch trybów, kierowca może obsługiwać ją także ręcznie, za pomocą manetek montowanych seryjnie przy kierownicy.

fot. Audi

Karoserię Audi SQ5 zawieszono o 30 mm niżej niż w standardowym Q5. Na 20-calowych kołach zamontowano opony w rozmiarze 255/45. Opcjonalnie dostępne są koła o średnicy 21 cali.

Na życzenie, Audi montuje dynamiczny układ kierowniczy z płynną regulacją stopnia przełożenia biegów. Regulacja zintegrowana jest z opcjonalnym systemem wyboru dynamiki jazdy Audi drive select, za pomocą którego kierowca może na kilka sposobów sterować sposobem działania różnych układów.

W stylistyce Audi SQ5 uwagę przykuwa platynowo-srebrne pojedyncze obramowanie osłony chłodnicy Singleframe z poziomymi podwójnymi prętami stylizowanymi na aluminium, zderzaki i spojler dachowy. Przednie błotniki zdobią emblematy V6-T. Wśród dostępnych kolorów znajdują się lakiery z efektem kryształowym czarny Panther i niebieski Estoril.

Sportową stylistyką odznacza się również wnętrze Audi SQ5. Podziałki wskaźników mają kolor szary, a cyfry są białe. Wnętrze w całości utrzymane jest w czerni. Na życzenie, podsufitka dostępna może być w kolorze srebrnym. Seryjnie montowane sportowe fotele posiadają elektryczną regulację. Siedziska i oparcia pokryte są obiciem z kombinacji skóry Perlnappa i tkaniny Alcantara. Opcjonalnie dostępne są też obicia skórzane w czterech kolorach do wyboru.

Audi SQ5 pojawi się w amerykańskich salonach sprzedaży w trzecim kwartale 2013 roku. W wyposażeniu seryjnym, poza już wymienionymi elementami, można znaleźć również reflektory ksenonowe Xenon plus z diodowymi światłami do jazdy dziennej, wykonaną ze stali osłonę krawędzi ładunkowej oraz system informacji kierowcy z kolorowym wyświetlaczem. Pojemność bagażnika może wynosić nawet 1560 litrów.

Audi SQ5 stworzono specjalnie z myślą o klientach w USA, Kanadzie, Rosji, Chinach, Japonii, Singapurze, Korei Południowej, RPA, Meksyku, Brazylii, Argentynie, Chile i Ukrainie. W Niemczech i wielu innych krajach europejskich dostępny będzie inny sportowy model serii Q – Audi SQ5 TDI.

O innych premierach z Detroit można przeczytać tutaj.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze