
Audi Q9 przyłapane w kamuflażu. Tak dużego samochodu jeszcze nie widzieliście
Od lat mówi się o tym, że Audi zbuduje SUV-a znacznie większego niż Q7. Teraz te plotki przybrały na sile. W Internecie pojawiły się właśnie szpiegowskie zdjęcia modelu Q9. To naprawdę duuuży samochód.
Lubimy duże samochody. Lubimy bardzo duże samochody, o czym świadczy popularność BMW X7 czy Mercedesa GLS. Audi Q7 z nadwoziem krótszym o prawie 15 centymetrów, przestało zadowalać gusta wybrednych klientów. Dlatego w Ingolstadt zakasali rękawy i wzięli się do roboty. Niedługo na drogi wyjedzie model Q9, który jest naprawdę duuuży.
Audi Q9 wygląda jak bardzo mocno rozciągnięte Q7. Przednie światła wyglądają bardzo podobnie do tych użytych w Audi Q8. Skojarzenia z tym modelem budzi również spora, wyraźnie zaznaczona atrapa chłodnicy z kratownicą. SUV ma mieć długość około 5,2 metra, czyli będzie odpowiadał rozmiarem swoim głównym niemieckim konkurentom. We wnętrzu na pewno znajdziemy trzy rzędy siedzeń i panoramiczny dach. Bez wątpienia będzie dostępna też wersja z czterema miejscami do siedzenia, z ogromną ilością miejsca w środku.
Widoczny na zdjęciach, testowany egzemplarz jest spalinowy. Plotki mówią, że pod maskę trafi silnik benzynowy znany z Q8, czyli trzylitrowe V6 o mocy 340 KM.
Audi Q9 prawdopodobnie powstaje na platformie MLB Evo, co, wbrew plotkom mówiącym, że samochód powstaje na rynek chiński, sugeruje, że będzie sprzedawane na wszystkich kluczowych dla producenta rynkach. Jedno jest pewne, bez względu na to, na który rynek trafi Audi Q9, niewątpliwie sporo tam namiesza.
Najnowsze
-
Parking w Warszawie: bezkarność na „kopertach” uderza w najsłabszych – kto na tym zarabia? Cena kopert i fałszywych kart
Każdy, kto choć raz próbował zaparkować w Warszawie, wie, że to walka o każdy centymetr. W tej codziennej bitwie o przestrzeń, na pierwszej linii frontu często stoją ci, którzy najbardziej potrzebują wsparcia – osoby z niepełnosprawnościami. Przeznaczone dla nich miejsca, oznaczone jako tzw. „koperty”, bywają bezczelnie zajmowane. Inny proceder to kupno karty uprawniającej do legalnego […] -
Zapomnij o HIMARS-ie? Oto polscy producenci sprzętu wojskowego, których nie uznają rodzimi „patrioci”
-
Od Couriera do Transita – kompletny przegląd modeli Ford Pro i zabudów. Który wariant wybrać dla swojej firmy?
-
Via Carpatia to droga donikąd? Oto dlaczego Polska wschodnia wciąż nie ma swojej ekspresówki
-
Tłusty obiad i piwo? Polak pije, jedzie i ryzykuje. Szokujące dane o polskich kierowcach!
Zostaw komentarz: