Audi moralnie odpowiedzialne za śmierć 4500 ludzi podczas wojny

Audi, zaraz po innych niemieckich markach, takich jak: Daimler, BMW, Porsche i Volkswagen, poinformowała oficjalnie o swoich powiązaniach z nazistami podczas II wojny światowej.

Relacje Auto Union z nazistowską partią NSDAP zostały niedawno ujawnione w historycznym badaniu zleconym przez Audi, przeprowadzonym przez dyrektora departamentu ds. historii Martin’a Kukowski’ego i historyka Uniwersytetu Chemnitz Rudolfa Boch’a. Badanie dotyczyło marki Auto Union, poprzedniczki Audi, której współzałożycielem był dr Richard Bruhn. To właśnie on miał udowodnione relacje z przywódcami nazistowskich Niemiec.

Auto Union było jedną z firm, które stworzyły dla armii niemieckiej półciężarówkę na gąsienicach SDK FZ11 .

Wyniki badań wykazały, że Auto Union wykorzystało minimum 20 000 niewolniczych robotników i jest „moralnie odpowiedzialne” za śmierć około 4500 więźniów. Audi wyraziło „szok” rezultatami ​​badań i planuje zapewnić odszkodowania dla ofiar, które nadal żyją. Ponadto, zapowiedziano aktualizację oficjalnych materiałów dotyczących doktora Bruhn’a.

Obóz koncentracyjny Flossenburg, gdzie robotnicy pracujący dla Auto Union byli więzieni i skazywani na śmierć.

 

 

Auto Union powstało w Chemnitz, w Niemczech, w 1932 roku, pod kierunkiem dr Richard’a Bruhn’a, z połączenia czterech niemieckich marek: Horch, Audi, DKW i Wanderer, które wspólnie symbolizowano czterema pierścieniami w logo – podobnie do obecnego loga Audi.
Salon Auto Union.
fot. Audi

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze