Karolina Chojnacka

Audi charging hub, czyli luksusowa stacja ładowania. Zachęci kierowców do przesiadki na elektryki?

Samochód się ładuje, a ty odpoczywasz w luksusowych warunkach - tak brzmi nowy przepis Audi na elektromobilność. W niemieckiej Norymberdze zostanie otwarta pierwsza, prestiżowa stacja ładowania.

Obecnie ładowanie samochodów elektrycznych trudno zaliczyć do przyjemnych czynności. Trwa to zazwyczaj kilkadziesiąt minut, w trakcie których kierowca zazwyczaj nie ma co ze sobą zrobić i nudzi się jak mops. Audi zamierza jednak udowodnić, że ładowanie elektryka może być przyjemne.

Audi charging hub to pierwsza tego typu koncepcja na świecie. Nowoczesna stacja szybkiego ładowania o dużej mocy z możliwością rezerwacji miejsc, przeznaczona jest między innymi dla właścicieli samochodów elektrycznych, którzy nie mają możliwości ładowania w domu.

Audi charging hub
Audi charging hub, fot. materiały prasowe / Audi

Audi charging hub, czyli luksusowa stacja ładowania

Audi charging hub składa się z sześciu punktów ładowania oferujących moc do 320 kW. Warto odnotować, że klienci mający subskrypcję Audi, zapłacą za każdą kWh 31 eurocentów, co jest dość atrakcyjną stawką. Co więcej, wszystkie urządzenia mogą być obsługiwane i rezerwowane przy użyciu aplikacji MyAudi.

Audi charging hub w Norymberdze ma około 2,45 MWh pojemności tymczasowej i potrzebuje jedynie zasilania ok. 200 kW zielonej energii z ogólnodostępnej sieci niskiego napięcia. Te 200 kW wystarcza do ciągłego podładowywania modułów magazynujących energię. Panele słoneczne na dachu dostarczają dodatkowo do 30 kW zielonej energii.

Audi charging hub
Audi charging hub, fot. materiały prasowe / Audi

Niemiecki producent szacuje, że większość klientów będzie spędzać w tym miejscu nie więcej niż pół godziny. W tym czasie można zrelaksować się w przytulnych wnętrzach strefy wypocznykowej o powierzchni ponad 200 m², pijąc kawę, czytając czy korzystając z Internetu. Na 98-calowym ekranie będzie można też konfigurować modele Audi albo uzyskać informacje na temat działania Audi charging hub lub aktualnego poziomu naładowania samochodu.

Audi charging hub
Audi charging hub, fot. materiały prasowe / Audi

Audi charging hub zostanie oficjalnie otwarta w Norymberdze już 23 grudnia 2021 roku. W planach są już kolejne lokalizacje, choć na razie nie wiadomo czy producent zamierza wyjść z pomysłem poza Niemcy.

Komentarze:

Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze