Audi A5 wysadzany kryształami Swarovskiego

Jak wiadomo nie od dziś, Rosjanie - zwłaszcza Ci bogaci - lubią się wyróżniać na drodze. Jeśli jadą Mercedesem to koniecznie tuningowanym przez przykładowo Brabusa, jeśli BMW to np. w wersji AC Schnitzer. Tylko co zrobić jeśli i to staje się nudne na ulicach? A możeby tak okleić auto drogimi kryształami?

fot. kadr z youtube
fot. Shampar.ru

Na drogach w Rosji pojawiło się nietypowe Audi, w środku przypominające zwykły model A5, lecz z zewnątrz, no cóż… olśniewa!

Swarovski Audi A5, bo tak brzmi nazwa tego modelu, został wystylizowany jak żaden inny samochód. Auto zostało oklejone w 450 000 kryształków Swarovskiego, a realizacja tego przedsięwzięcia zajęła 1440 godzin! Użytkownik tego modelu A5 wydał na ten ekstrawagancki wygląd ok. 215 000 dolarów. Tak ekscentryczne auto z pewnością będzie przyciągać uwagę na drogach całego świata, w szczególności w blasku słońca, czy mieniąc się w świetle reflektorów w nocy. W Moskwie, podczas wystawy tuningowanych samochodów (Moscow Tuning Show) przebił zainteresowaniem wszystkie prezentowane pojazdy.

Najnowsze

Motopiknik rodzinny w Zalesiu – motocykliści dzieciom

Motopiknik rodzinny odbędzie się 4 czerwca w Zalesiu Dolnym k. Piaseczna. Impreza jest charytatywna - zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu sportowego dla dzieci z Domu Dziecka w Pasymiu. Imprezie patronuje Motocaina.pl.

fot. Kiddimoto

Praktycznie w każdy wiosenno – letni weekend mamy do wyboru sporą ilość imprez, zarówno z dwoma jak i czterema kołami w tle. Niedawno spotkalyśmy się w gronie uroczych motocyklistek (relację z Dnia Motocyklistki przeczytasz tutaj), przejechałyśmy paradą po ulicach Warszawy, była okazja do rozmów w urokliwej knajpce na warszawskim Żoliborzu, gdzie w przemiłym i sympatycznym gronie do późnych godzin prowadziliśmy dysputy o naszych rumakach, o planach na sezon, o życiu, mężczyznach i naszych pasjach. 

W najbliższym czasie Motocaina.pl patronuje kilku imprezom. Na szczególną uwagę zasługuje Motopiknik rodzinny, który odbędzie się 4 czerwca w Zalesiu Dolnym k. Piaseczna. Impreza jest charytatywna – zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu sportowego dla dzieci z Domu Dziecka w Pasymiu.

Już dziś zarezerwujcie sobie ten termin – zapraszamy z całą rodziną. Jak zapewniają organizatorzy, każdy znajdzie coś dla siebie. Przewidziane są atrakcje dla małych i dużych, a wszystko to z motocyklem w tle. Będą warsztaty teatralne prowadzone przez znanego aktora, warsztaty wizażu dla pań, animacje i atrakcje dla maluchów, pokazy motocyklowe – imprezę uświetnią zespoły, wykonujące utwory z różnych gatunków muzyki. Dla każdego coś miłego – także dla ucha!

Piknik odbędzie się 4 czerwca w godzinach 15-20 w Zespole Szkół Nr 2 im. Emilii Plater w Piasecznie (Platerówka) w malowniczym Zalesiu Dolnym przy Alei Brzóz 26.

fot. Frendl

Podczas pikniku – poza zbiórką pieniędzy na ww. cel – odbędzie się zbiórka nakrętek po napojach dla Alexa cierpiącego na nowotwór oczu, a także zbiórka przez Fundację „Eco Choice” starych telefonów komórkowych.

W programie m.in. :

– motocykle prosto z toru i nie tylko
– pokaz ewolucji na motocyklu
– żywa lekcja historii, czyli motocykliści o Rajdzie Katyńskim
– warsztaty teatralne – poprowadzi Michała Tomala (Daniel z „Na Wspólnej”)
– warsztaty taneczne (Hip-Hop)
– animacje dla młodszych dzieci
– pokaz sztuk walki
– pokaz pierwszej pomocy
– „Las Rąk” laboratorium rękodzieł

oraz inne atrakcje

Line Up:
Dj Martin Rosa (House)
BluntBrothers (Hip-Hop) http://www.myspace.com/bluntbrothersbb
Refundacja (Reggaethnodance) http://www.facebook.com/refundacja?ref=ts
Tomasz Szporko (Beatbox Harmonijka)
K.L.O.S.Z. (Blues-Rock)

Imprezę poprowadzi: Martin Rosa

Patronat nad imprezą – poza kobiecy portalem motoryzacyjnym Motocaina.pl – objął:
Radny Rady Miejskiej w Piasecznie Michał Rosa.

Organizator:
Polskie Stowarzyszenie Motocyklistów EWO www.ewo.org.pl
Zespół Szkół Nr 2 im. Emilii Plater www.platerowka-szkola.pl

Poniżej link do wydarzenia na facebooku: klikajcie i zapraszajcie znajomych!

http://www.facebook.com/event.php?eid=209705642384545

Najnowsze

Mężczyźni bardziej zestresowani za kółkiem niż kobiety

Badania firmy TomTom wykazały, że mężczyźni przeżywają 7-krotnie większy stres stojąc w korkach, niż kobiety.

Wyładowanie stresu przez mężczyznę…
fot. Motocaina
… a kobietę.
fot. Motocaina

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Brytyjscy psychologowie doszli do takiej konkluzji po zbadaniu wolontariuszy, a dokładniej substancji zawartych w ich ślinie, które wydzielały się, gdy stali w korku. Eksperyment wykazał, że poziom stresu u kobiet wzrasta o 8.7 procenta, natomiast u mężczyzn o 60 procent. Taki stopień stresu jest niezdrowy dla naszych organizmów, a w szczególności mężczyzn, których serce zmaga sie zwykle w podwyższonym ciśnieniem – może to skutkować zawrotami głowy, a także problemami z oddychaniem.

Kobiety lepiej radzą sobie ze stresem za kółkiem.
fot. Motocaina

Osoby badane nie miały pojęcia, że przeżywają stres; 67 procent kobiet i 50 procent mężczyzn deklarowało po 20 minutach stania w korku, że nie odczuwa stresu. Wyniki badań jednak temu zaprzeczyły.

48 pocent dorosłych osób dojeżdża do pracy samochodem, więc taka dzienna dawka stresu w prostej lini może być przyczyną problemów zdrowotnych. A skąd się biorą takie wyniki? Zdaniem badaczy – mężczyźni od zarania dziejów uczyli się reagować na trudne sytuacje metodą „walcz lub uciekaj” innymi słowy, konfrontują się z przeszkodą, bądź odchodzą od niej. A co można zrobić w korku? Nic. Stąd wysoki poziom stresu u panów. Kobiety w takich sytuacjach znacznie prościej dają sobie radę np. śpiewając – zmniejsza to poziom ciśnienia w naszym organizmie.

Najnowsze

Ekologiczna jazda przez całą Polskę

Ruszyła ogólnopolska kampania outdoorowa promująca ekojazdę. Od 1 czerwca billboardy w całym kraju zapraszają kierowców do zapoznania się z tajnikami ekologicznego prowadzenia pojazdów.

Plakat eksponowany na tablicach wybrany został w otwartym konkursie. Wszyscy fani i entuzjaści ekologicznej jazdy mogli spróbować swoich sił i przedstawić pomysły na zainteresowanie użytkowników dróg tą tematyka. Zwyciężyła praca autorstwa Pauliny Kosmy. Plakat obrazowo przedstawia oddziaływanie samochodów na środowisko. Zielone, pasiaste tło „zanieczyszczają” spaliny emitowane przez odznaczony białym konturem pojazd. Pozornie monotonny obraz skłania do uważnego przyjrzenia się i wychwycenia trudno dostrzegalnych na pierwszy rzut oka elementów. Plakat – oszczędny w warstwie werbalnej -zawiera jedynie hasło:

– „Ekojazda?”. Pytanie zawarte w haśle subtelnie proponuje odbiorcom reklamy rozpoczęcie poszukiwań odpowiedzi na pytanie: czym ekojazda jest i co daje nam i środowisku, w którym żyjemy? Mamy nadzieję, że ta nienachalna sugestia płynąca z plakatów skłoni Polaków do odwiedzenia serwisu Akademii Ekojazdy i wrzucenie „eco-biegu”- mówi Małgorzata Konkol, koordynator projektu (Centrum UNEP/GRID-Warszawa).

fot. Centrum UNEP/GRID-Warszawa

Kampania jest częścią prowadzonej od stycznia 2011 roku Akademii Ekojazdy. W ramach tego projektu Centrum UNEP/GRID-Warszawa prowadzi szereg działań edukacyjno-informacyjnych kierowanych do obecnych i przyszłych kierowców. Uruchomiony został portal społecznościowy www.akademiaekojazdy.pl – źródło informacji o ekologicznych aspektach motoryzacji, sposobach na mniej szkodliwą dla środowiska jazdę oraz alternatywnych możliwościach transportu. Przygotowane Vademecum ekologicznej jazdy trafiło do kursantów szkół jazdy w całej Polsce. Projekt podsumuje piknik rodzinny Miasteczko Ekologicznej i Bezpiecznej Jazdy 11 czerwca br. w warszawskim Parku Agrykola.

Podczas Pikniku będzie można m.in.: obejrzeć wystawę prac wyróżnionych w konkursie na reklamę ekojazdy, przeżyć wypadek samochodowy w symulatorze, nauczyć się pierwszej pomocy, poznać nowinki technologiczne w dziedzinie „zielonej motoryzacji” itp.

Najnowsze

Obama nie chce płacić za wjazd do Londynu

Barack Obama odmówił zapłacenia opłaty wjazdowej do Londynu, a na Amerykańską Ambasadę została nałożona kara w wysokości  5 300 000 funtów. Co na to Biały Dom?

fot. blogspot

Wiele z nas nie lubi płacić za parkometry, jednak z pokorą to robimy, aby nie dostać mandatu. Niestety nie wszyscy są skorzy do takich gestów. Po wizycie w Wielkiej Brytanii prezydent Stanów Zjednoczonych, Barack Obama, odmówił zapłacenia opłaty wjazdowej do Londynu ustalonej przez Burmistrza – Borisa Johnsona, która wynosi 10 funtów od samochodu.

Według wydanego przez rzecznika Białego Domu oświadczenia, nie zapłacą oni tej opłaty. Uważają, że Konwencja Wiedeńska, zawarta w 1960 roku, a traktująca również o stosunkach dyplomatycznych, zabrania nakładania tego rodzaju podatku od misji dyplomatycznych.

Nie tylko Prezydent odmawia zapłaty za wjazd do miasta, także Ambasada USA konsekwentnie wymiguje się z zapłacenia 5 300 000 funtów grzywny, jaką naniósł na nią Burmistrz Londynu za korzystanie z centrum miasta. Jak zakończy się ten dyplomatyczny skandal, dowiemy się pewnie już niedługo.

 

Najnowsze