Aston Martin Vanquish: przyszłość marki?

We wrześniu w salonie samochodowym w Paryżu zadebiutuje nowy samochód pod szyldem Astona Martina, który, zgodnie z założeniem twórców, ma stać się nowym flagowym pojazdem marki: Vanquish.

Pierwsze zdjęcia samochodu pojawiły się już w sieci. Wiadomo, że będzie to auto klasy GT o bogatym standardzie wyposażenia z dużym, pojemnym bagażnikiem. Nowy Aston Martin Vanquish będzie dysponował 6-litrowym silnikiem, zmodernizowanym silnikiem V12, o mocy 573 KM i momencie obrotowym 620 Nm, transferowanym na koła tylne za pośrednictwem 6-biegowej automatycznej skrzyni biegów. Vanquish jest w stanie osiągnąć setkę w ciągu 4,1 sekundy, maksymalnie zaś może rozpędzić się do 295 km/h.

Aston Martin Vanquish
fot. Aston Martin

Zgodnie z ostatnio panującymi trendami, twórcy Vanquisha postawili na znaczne ograniczenie masy pojazdu poprzez zastosowanie do jego produkcji włókna węglowego. Koła są 20-calowe, z oponami 255/35 z przodu i 305/30 z tyłu. Aluminiowa płyta podłogowa jest natomiast o 30% sztywniejsza aniżeli w modelu DBS, który Vanquish ma zastąpić w roli flagowego modelu marki. Również przekładnia działa o 30% szybciej w stosunku do poprzednika, a środek ciężkości wypada zdecydowanie niżej.  

Czy Vanquish podbije serca wielbicieli Astona Martina, przekonamy się już niedługo. Cena pojazdu, wedle szacunków na rynek brytyjski, będzie oscylować w granicach 190 tysięcy funtów.

 

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze